Hizmetlerimiz

Faili Meçhul Olayların Araştırılması 0 54562

Faili Meçhul Olayların Araştırılması

Dünya üzerinde yaşayan tüm canlıların birlik ve beraberlik içerisinde yaşamalarını sağlayan çeşitli kanuni düzenlemeler yapılmıştır. Bazı kanun ve kuralların olmadığı ilkel kabilelerde dahi insanların birlik ve beraberlik içerisinde yaşamalarını sağlayan kendi belirledikleri kural ve kaideler çerçevesinde yaşamlarını devam ettirmektedirler. Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her türlü adli ve idari yönde hukuki düzenlemeler yapılarak kanunlaşmıştır. Düzenlenen bu kanunlar insanların belirli bir düzen içerisinde çevrelerine ve birbirlerine saygılı bir şekilde yaşamalarını sağlamaktadır. Bu kanunlarda insanların yapmaları ve yapmamaları gereken birçok düzenleme vardır. İnsanların yapmamaları gereken eylemler Türk Ceza kanununda ve ilgili diğer kanunlarda maddeler halinde açıkça belirtilmiştir. Bu maddelerde bir insanın fiziki, maddi ve manevi zararına neden olacak eylemler yer almakta ve bu eylemlerin açıkça suç olduğu tanımlanmaktadır. Bu suçların işlenmesi halinde suçu işleyen, suçun işlenmesinde yardımcı olan, suçu işlenmesine teşvik ve azmettiren, suçun işlenmesine karışan, suçu işleyeni koruyan, suçu işleyene yardım ve yataklık eden kişi ve kişilerin hakkında hükmedilecek hürriyeti kısıtlayıcı hapis cezaları ile birlikte bazı kanun maddelerinde örneğin dolandırıcılık, hırsızlık vb. durumlarda hapis cezasının yanında maddi para cezası da suçu işleyen kişi ve kişiler hakkında hüküm verilmektedir.

Eski bir atasözü olan “suç ateşten gömlektir bu gömleği kimse giymek istemez” sözünden yola çıkarak insanlar suç işlediklerinde doğaları gereği işledikleri suçu kabul etmezler. Genelde bir suç işlendikten sonra suçu işleyen kişi ve kişiler suç anında suçüstü şeklinde yakalanırlarsa elde var olan deliller, suçun işleniş biçimi, suçu işleyen kişilerin yakalanmış olmaları benzeri unsurlar değerlendirildiğinde olayın genel değerlendirilmesinde faillerin kimliklerinin belli olduğu açıkça görülecektir. Ancak bir suçun işlenmesi ve işlendikten sonra suçu işleyen kişi ve kişilerin hiçbir şekilde kimliklerinin tespit edilememesi halinde işlenen suçun faili meçhul olarak kayıtlara geçmektedir. Faili meçhul olayların çözümlenmesi oldukça zordur. Ancak imkansız değildir. Faili meçhul olaylarda olayın araştırılmasına olayla ilgili şüpheli kişi ve durumların araştırılması ile başlanır. Şüphe kelimesinin anlamı “Şüphe veya kuşku, bir insanın, bir olay karşısında duyduğu emin olamama duygusu veya güvensizlik duygusudur. Şüphenin en genel tanımı ise; “inanç ve inançsızlık arasında kalan duygu “dur. Şüphe, çoğu insan için olağan bir duygu olsa da, kimi zaman bu duygu gereksiz veya aşırı olarak belirebilir. Aşırı şüphe duyan insanlara “Paranoyak” veya “Kuşkucu” adı verilir.

Şüphe, öncelikle bir yargıdan veya hükümden önce hissedilen tereddütle ortaya çıkar. Bu duygunun sebepleri, olayın veya hükmün inandırıcı oluşuna göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber, bir hükmün inandırıcılığı, kişiden kişiye de değişiklik göstermektedir. Paranoyak adı verilen insanlar, hemen hemen tüm durumlarda tereddüt yaşarlar.”

Şüphe yukarıda ki anlamından da anlaşılacağı üzere inanç ve inançsızlık arasında kalan bir duygu hali olarak tanımlanmıştır. Bu nedenle faili meçhul olayların aydınlatılmasında her türlü şüpheli durumun en ince ayrıntıya kadar incelenmesi gerekmektedir. Kriminoloji uzmanları kriminolojinin var olduğu ilk günlerden bu günlere BAŞARININ AYRINTIDA GİZLİ OLDUĞUNU belirtmektedirler. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile müşterileri tarafından talep edilen faili meçhul olayların çözümlenmesi ile ilgili yüzlerce araştırma yaparak yapmış olduğu araştırmaların tamamını çözümleyerek başarılı bir şekilde sonuçlandırmıştır. 

Sizlerde karşılaştığınız her türlü faili meçhul olayın başarı ile çözümlenmesi için profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat kurumsal müşteri danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

NOT: Firmamız her türlü faili meçhul olayla ilgili araştırma hizmeti vermektedir. Firmamız faili meçhul bir olayın araştırılması ile ilgili hizmet verebilmesi için gerçekleşen faili meçhul olayın yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına ve suçun işlendiği bölgenin sorumlu olduğu kolluk (Jandarma ve Polis Karakolları) güçlerine müracaat ederek ihbarda bulunmuş ve yaşanan faili olayla ilgili resmi soruşturma ve araştırmaların başlamış olması gerekmektedir. Firmamız yetkili makamlara müracaatı yapılmamış hiçbir faili meçhul olayın araştırma hizmetini kesinlikle vermemektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  Önemli Uyarı

  dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç