Aldatma Bilgileri

Aldatılan Eş Ne Yapmalı? 0 58079

Aldatılan Eş Ne Yapmalı?

Özellikle günümüz koşullarında, kadınların iş hayatında daha fazla yer edinmeleri, internetin neredeyse her evde bulunması gibi sebeplerle, kadın ve erkeklerin kolayca ve çabucak iletişim kurabilmeleri mümkün olmaktadır. Bu da, aldatma ve aldatılma olaylarına zemin hazırlamakta önemli bir rol oynamaktadır.

Aldatılan eş, aldatılma şüphesi yaşadığında, biraz düşündükten sonra empati kurma yoluna gidebilir ve kendinde hata ya da eksiklik arayabilir. Fakat biraz sağlıklı düşünürse, kusurlu veya kusursuz, her eşin aldatılabileceğini idrak edebilir.

Şayet aldatıldığınızdan şüpheleniyorsanız, herhangi bir tepki ve karar vermeden önce, şüphelerinizde haklı olup olmadığınızı belirlemelisiniz. Çevrenizdekilerden duyduklarınızla ya da hislerinizle hareket edemezsiniz. Bu sizi büyük bir yanlışa sürükleyebilir. Elinizde kesin kanıtlar içeren görseller, belge ve bilgiler olmalıdır.

Tüm bunları dikkate aldıktan sonra yine de aldatıldığınızdan eminseniz, ani kararlar vermekten kaçınmalı, sakin ve soğukkanlı olmaya gayret etmelisiniz. Aldatıldığınız halde, eşinizden ayrılmaktan yana olmayabilir, varsa çocuklarınızın düzenini bozmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda eşinizle konuşmalısınız. Neden aldatıldığınızın sebeplerini öğrenmeye çalışmalısınız. Eşinizi buna yönelten şeyin ne olduğunu belirlemelisiniz. Eşinizle yapacağınız etkili bir konuşma, evliliğinizi kurtarma yolunda önemli bir adım olacaktır. Şayet konuşmalarınız olumlu bir sonuç vermiyor veya sizi tatmin etmiyor ise, profesyonel bir yardıma başvurmalısınız. Eşinizle birlikte bir aile danışmanı, sosyolog ya da psikiyatristten yardım almalı, evliliğinizi kurtarmaya yönelik çabalar harcamalısınız. Bu sayede sizin, eşinizin ve çocuklarınızın, tüm bu yaşadığınız olumsuz olaylardan, en az derecede etkilenmesini sağlamış olursunuz.

Uzmanların birçoğu, aldatmanın, evlilikleri yıkmasına sebep olmamasını, yıllardır süregelen düzenin bozulmamasını tavsiye etmektedirler.

Ancak, tüm bu evliliğinizi koruma ve kurtarma gayretinize karşın, eşinizin adatma eğilimleri süreklilik gösteriyorsa ve evliliğinizi bitirmek artık kaçınılmaz olduysa, bir boşanma avukatına başvurarak boşanma dilekçesi verebilirsiniz. Dilekçenizde, aldatıldığınız gerekçesiyle maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabileceğiniz gibi, varsa çocuklarınızın velayeti ve nafaka talebinizi de açıkça dile getirmelisiniz.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç