Aldatma Bilgileri

Sevgililer Arası İletişim 2 54945

Sevgililer Arası İletişim

Eşlerini karşı cins ile aldatan insanların neredeyse tamamı fırsat buldukça sevgilileriyle yüz yüze imkân olmadığında ise teknolojik cihazlar yardımı ile mutlaka görüşürler. Eşlerini aldatan insanlar sevgilileriyle yüz yüze görüşemediklerinde iletişimlerini çeşitli teknolojik haberleşme cihazları ile İletişimlerini yapmaktadırlar. Bu teknolojik cihazların en başında cep telefonu ve akıllı telefonlar gelmektedir.  Sonrasında ise her türlü dokunmatik ekranlı tuşlu tablet ve bilgisayarlar geldiği tespit edilmiştir. Dünya genelinde eşlerini duygusal olarak aldatan kişilerin neredeyse tamamı aldatma eylemi gerçekleştirdiklerinde bu eylemin açığa çıkmaması için çeşitli davranış bozuklukları sergilerler. Ancak sergilemiş oldukları davranış bozukluklarının yanında da aldatma eylemlerini saklamak, gizlemek için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterirler. Eşlerini duygusal olarak aldatan kişilerin tamamı sevgilileri ile gün içerisinde iletişim içerisinde olurlar. Bu iletişimi gerek cep telefonu, gerek tablet, gerekse bilgisayar üzerinden internet ortamında hizmet veren sosyal paylaşım uygulamaları ile sağlarlar.

Sevgilileri ile gün içerisinde cep telefonu üzerinden iletişim kuran sevgililer yapılan iletişimin açığa çıkmaması için işe cep telefonlarına şifre, tuş kilidi, güvenlik şifresi ve benzeri özel şifreleme sistemler ile cep telefonunun açılmasını engelleyen uygulamalar koymayla başlayarak tedbir almaya çalışırlar. Eşini aldatan bir insan cep telefonunu sürekli olarak eşinden ve diğer aile bireylerinden kaçırma ihtiyacı hissederek cep telefonlarını hiç kimsenin kurcalamasını istemezler. Eşlerini aldatan bu tür insanlar cep telefonlarını katiyen yanlarından ayırmak istemezler. Cep telefonlarıyla tuvalete banyoya giderler uyurken cep telefonlarını pijamalarının cebine, komedinin çekmecelerine veya yastıklarının altına koyarak uyurlar. Eşlerini aldatan kişiler evdeyken veya eşlerinin bulunduğu ortam otomobil içi, yazlık, otel odası, işyeri ve benzeri ortamlarda cep telefonlarını sessiz konuma uçak moduna alır veya kapatırlar. Cep telefonlarını kapalı tutmak için şarjının bittiğini, şarjının çok az kaldığını, cep telefonunun arızalı olduğunu ve cep telefonunda bir sorundan dolayı devamlı kapandığı söyleyerek yalan konuşurlar. Cep telefonlarını masa sehpa ve benzeri yerlere bırakmazlar evin her bölümünde cep telefonlarını ellerinden bırakmazlar. Cep telefonlarını masa sehpa ve benzeri bir yere bırakmak zorunda kaldıklarında cep telefonun ekranını ters kapatarak ekranın görülmesini engellerler.Eşlerini aldatan kişiler son günlerde mahkemelerin arama ve mesaj dökümlerini getirtebildiğini medyadan takip ederek bilgilenip genelde ikinci bir cep telefonu ile farklı bir sim kart alarak kullanmaya başlarlar.

 Eşini aldatan kişi sevgilisinden zamansız bir telefon çağrısı aldığında panik yaparak ya telefonu cevaplamak istemez ya da telefona cevap verdiğinde kısık bir ses ile yanlış numara olduğunu söyler ya da ben sizi sonra ararım ve benzeri cevaplar vererek cep telefonu acele bir şekilde kapatma yoluna giderler. Eşini aldatan kişilerden bayan olanlar sevgililerinin cep telefonlarını rehbere bayan adı olarak erkekler ise sevgililerinin adını erkek olarak kaydederler. Çok zeki olan kişiler ise sevgililerinin cep telefonu numaralarını ezberleyerek gelen çağrıya ona göre cevap verirler ya da vermezler. Son günlerde teknolojinin ilerlemesiyle akıllı telefonlarda numara yasaklama özelliğini eşlerini aldatan kişiler eve veya eşlerinin bulunduğu ortama girerken sevgililerinin numaralarını yasaklayarak girmektedirler.   Eşini aldatan kişiler cep telefonlarındaki mesaj, sosyal paylaşım uygulaması ve telefon dökümlerini sık sık silerek ipucu bırakmaz istemezler. Bu kişiler sevgilileri ile yazışmalarını bilgisayar ortamında yapıyorlar ise bilgisayarda yaptıkları her türlü yazışmaları mesajlaşmaları ve bilgisayarın ön belleğinde bulunan geçmişte girilen web sitelerin kayıtlarının tutulduğu bilgisayar geçmişini temizlerler.

Eşini aldatan bir kişi ister erkek olsun ister bayan olsun sevgilileri ile gün içerisinde görüşebilmek için cep telefonlarının konuşma ve mesaj dökümlerinin gizli kalacağına inanmayanlar sevgilileri ile iletişimlerini bilgisayar vasıtası ile internet üzerinden yaparlar. Bu nedenle evlerinde bilgisayar ve internet olmayan kişiler işe eve bilgisayar almak internet bağlatmakla başlarlar. Bunun açıklaması olarak ta eşlerine evde çok sıkıldıklarını hiç arkadaşlarının olmadığını gösterirler. Eşini aldatan bu insanlar evde diğer ev sakinleriyle ilişkilerini azaltır. Eşleriyle ve varsa çocuklarıyla eskisi gibi candan ilgilenmezler bilgisayar başında internet üzerinden sosyal paylaşım sitelerinden (twitter, facebook) ve benzeri sosyal paylaşım uygulamaları ile çeşitli arkadaşlık siteleri, oyun siteleri ve özel içerikli web siteleri üzerinden yazışarak ve görüntülü sohbet ederler. Eşlerini aldatan kişiler içinde evde bilgisayarı olmayan ise internet hizmetini cep telefonunu üzerinden sağlayarak wechat, Skype, whatsapp, line, viber, ve benzeri uygulamaları kullanarak sevgilileriyle cep telefonları üzerinden haberleşirler. Bu durumda bu kişilerin uzun süreli cep telefonu ile ilgilenmelerine ve bilgisayar başında kalmalarını neden olabilmektedir.

Sevgililer Arası İletişim Araştırmaları

Ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde sevgililer arası iletişim konusu birçok araştırmacının dikkatini çekmiştir. Akademisyen araştırmacılar sevgililer arası iletişimi masaya yatırarak yüzler hatta binlerce araştırma yapmışlardır. Bu araştırmaların neticesinde sevgililer arasında ki iletişimin kültür seviyesi düşük ülkelerde çok alt seviyelerde olduğu hatta bu ülkelerde sevgililer kendi aralarında hiçbir şekilde iletişim kuramadıkları gibi sevgililer arasında şu veya bu sebepten çıkan tartışmalarda fiziken güçlü olan baskın erkekler sevgililerine fiziki şiddet uygulama yolunu tercih ettikleri açığa çıkmıştır.
 

 


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç