Aldatma Bilgileri

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım? 0 57658

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım?    

Aldatma eylemi insanlık tarihinin en eski olgularından birisidir. Eskiden olduğu gibi günümüzde de insanlar eşlerini nişanlılarını veya partnerlerini çok rahat aldatmaktadırlar. Aldatma denilince akla hemen eşin karşı cinsi ile cinsel birleşmesi gelmektedir. Ancak eşin aldatması bir bütün olarak değerlendirildiğinde aldatma iki insanın cinsel birliktelik yaşamasından ibaret olmadığı acıka görülecektir. Örneğin bir kişi eşinden habersiz karşı cinsle yemeğe çıkması, eşe her hangi bir konu ile ilgili yalan söylemesi, bir eşin karşı cins ile platonik aşk yaşaması veya bir eşin duygusal anlamda karşı cins ile flört ederek paylaşımlarda bulunması durumları da aldatma olarak değerlendirilmektedir. Uzmanlar aldatma eyleminin beyinde başladığını belirtmektedirler. Uzmanların bu açıklamaları doğrultusunda aldatma eylemi değerlendirildiğinde bir eşin sevişirken karşı cinsten başka birisiyle seviştiğini hayal etmesi veya bir insanın eşine karşı cinsten başka bir isimle seslenmesi ve benzer durumları da uzmanların aldatma beyinde başlar açıklamalarının gerçek olduğunu göstermektedir.

Aldatılan insanların çok büyük bir çoğunluğu eşlerinin kendilerini aldatacaklarına inanmadıkları ya da başka bir deyişle eşlerine sadakat konusunda çok güvendikleri için eşlerinin kendilerini aldattıklarına inanmazlar. Bazı durumlarda da eşlerin kendilerini aldattıklarını hisseder yâda eşlerinden şüphelenirler ama gerek yalnızlık korkusu, gerek eşlerini kaybetme korkusu, gerek çocuklarını babasız ya da annesiz büyütmemek için, gerekse boşandıktan sonra kendi ayakları üzerinde duramama endişesi taşıdıklarından dolayı eşlerinin kendilerini aldattıklarına inanmak istemezler.

Aldatılma Şüphesinde Yapılması Gerekenler

Aldatan ve aldatılan kişilerin iki ayrı karakteristik özellikleri vardır. Önce eşlerini aldatanların bu özelliklerine değinmek gerekirse eşini aldatan kişiler her ne olursa olsun sevgilileriyle yatakta alt alta üst üste yakalansalar dahi eşlerini aldattıklarını kabul etmezler ve ne zaman aldatma üzerine bir tartışma yaşansa sürekli inkâr yoluna giderek eşlerini kusurlu çıkarmaya çalışırlar. Bu kişiler varsa çocuklarının, ya da en sevdiği insanların üzerine yeminler ederler. Kutsal değerler üzerine yeminler edip sürekli yalan söyleyerek eşlerini aldattıklarını kesinlikle kabul etmezler. Aldatılan kişilerin karakteristik özellikleri ise eşlerinin aldatma eylemlerinden şüphelendiklerinde veya aldatıldıkları yönünde en ufak bir delile ulaştıklarında bu durumu hemen eşlerine açarak eşlerinin kendilerini aldattıklarını ikrar yani kabul etmelerini beklerler. Bu nedenle iki ayrı zıt görüşe sahip bu insanlar ortak bir noktada buluşamayarak yaşadıkları süreçte sürekli olarak başta çocukları olmak üzere kendilerini de yıpratıp üzerler.

Yukarıdaki izah edilen süreçlerin hiçbirisi yaşanmaması için eşi tarafından aldatıldığından şüphelenen bir kişi eşine bu şüphesini elle tutulur gözle görülür nitelikteki fotoğraf, video kamera kayıtları ile her türlü belge ve benzeri delillerle ispatlamadan bu delilleri eline geçirmeden eşine kesinlikle aldatıldığı yönünde duyduğu şüpheden bahsetmemelidir. Aksi takdirde eş aldatma eylemini gerçekleştirdiğini kabul etmemekle birlikte sonrasında yapılacak olan aldatma eyleminin açığa çıkartılması zor hatta imkânsız olacaktır. Çünkü aldatma eylemini gerçekleştiren eş yakalanmamak için sevgilisiyle bir süreliğine görüşmeme, sevgilisinin numarasını cep telefonundan silme veya sevgilisinin cep telefonunda kayıtlı olan ismini hemcinslerinde var olan bir isimle değiştirme gibi önlemler alırlar. Bu nedenle eşin aldatmasından şüphe duyulduğunda duyulan bu şüphe başta eş olmak üzere başka hiç kimseyle paylaşılmaması gerekmektedir. Bu konu çok önemlidir.  

Aldatan Eşlerde Gözlenen Değişiklikler

Eşini aldatan kişilerde bariz gözle görülür büyük değişiklikler görülmektedir. Sizler eşinizdeki bu büyük değişikliklere dikkat ederek eşinizin sizi aldatıp ya da aldatmadığını anlayabilirsiniz. Eşini aldatan kişiler işe cep telefonuna şifre koymakla başlarlar, sonrasında cep telefonları ile gün içerisinde yaptıkları konuşmaların ve mesajlaşmaların kayıtlarını silerler. Maddi ve saklama imkânı olan eş kendisine eşinden habersiz ikinci bir cep telefonu alır. Eşlerini aldatan kişilerin büyük çoğunluğu gerek sevgilileri istemediği için gerek fiziki imkânsızlıklardan dolayı gerekse eşe karşı sayı ve sevgisi bittiği için eşleriyle cinsel birliktelik yaşamak istemezler. Eşleriyle bir şekilde cinsel birliktelik yaşadıklarında cinsel birliktelik anında yatakta geçen süre kısalır, yaşanan cinse ilişkinin eskiye oranla kıyaslama yapıldığında kalitesinin düştüğü gözlemlenir. Eşini aldatan kişiler eşleriyle cinsel birliktelik yaşamamak için yataklarını ayırırlar. Eşini aldatan kişilerin eve geliş ve gidiş saatlerinde belirgin değişiklikler olur.  Eşlerini aldatan kişiler dış görünüşlerine saç, sakal, saç boyası, ağda, sir ve benzeri bakımlarını çok sık yaptırmaya başlarlar, eşlerini aldatanlar kendilerini sevgililerine beğendirmek için düzenli bir şekilde spor yapmaya başlarlar. Eşlerini aldatan kişilerde son zamanlarda yalan söyleme alışkanlığı başlar. Bu insanlar eşlerine sürekli yalan söylerler. Eşini aldatan kişilerin büyük çoğunluğu sevgilileri ile evlenme kararı aldıklarında eşlerine bir süreliğine yalnız kalmaya ihtiyaçları oldukları, çok bunaldıkları, psikolojik sorunları oldukları ve benzer bir sürü yalan söyleyerek eşlerinden boşanmak isterler ve bu boşanmayı anlaşmalı boşanma olarak geçekleştirmek isterler. Eşlerine bu yönde sürekli baskı uygularlar. Eşlerini aldatan kişiler evle eşleriyle ve çocuklarıyla eskisi gibi canı gönülden ilgilenmezler. Eşlerini aldatan kişilerin büyük çoğunluğu paraya, mala, mülke ve eşyaya eskiye oranla çok daha fazla değer vermeye başlarlar. Eşlerini aldatan kişiler eşlerini sürekli azarlarlar, eşlerini kırmaktan üzmekten hiç çekinmeden en ağır kelimeleri işlerine sarf ederler.

Değerli misafirlerimiz aldatıldığınızı sizlerde yukarıda belirtilen ipuçlarını değerlendirerek anlayabilirsiniz. Ancak yukarıda belirtilen ipuçlarının bir ya da bir kaçının eşinizde bulunması eşinizin sizi aldattığı anlamına gelmeyebilir. Bu nedenle eşinizden sizi aldattığı yönünde şüphelerinizin varlığında profesyonel destek almak sizin ve sevdikleriniz değerlerini koruyacağını unutmayın.     


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç