Aldatma Bilgileri

Aldatma Nedir? 2 53698

Aldatma Nedir?

Aldatma evli çiftlerin herhangi geçerli veya geçersiz sebebe dayandırarak gerçekleştirdiği gayri ahlaki davranış biçimidir. Bu aldatma biçimi karşı cinsle yatakta cinsellik paylaşmadan başlar taraflar arasında duygusal bağlılık, aşk yaşama ve birbirlerini sevme eylemleriyle gerçekleşmektedir. Dünya üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda iki tür aldatma olduğu açığa çıkmış bu aldatma türleri cinsel ve duygusal aldatmalar olarak iki gruba ayrılmıştır. Bu aldatma türleri ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Günümüzde gerçekleşen boşanmaların büyük bir çoğunluğu evli insanların eşlerini aldatmaları ve aldatma eylemlerinin açığa çıkması sonucunda gerçekleştiği yapılan araştırmalarda açıkça görülmektedir. Aldatma eylemi genelde evliliklere ciddi zarar veren bir eylemdir. Ancak insanlar herhangi bir sebebin arkasına sığınarak eşlerini şu veya bu nedenle aldatmaktadırlar. Aldatma eylemi doğası gereği heyecan verici bir eylemdir. Aldatma eylemi gayri ahlaki bir davranış biçimi olduğundan toplumumuz eşlerini aldatan insanlara hoş karşılamazlar. Eşi tarafından aldatılan insanlarda bu eyleme rıza göstermedikleri için eşlerini aldatan insanlar aldatma eylemlerini sonuna kadar saklama ve gizleme ihtiyacı hissederler. Aldatma eyleminin açığa çıkması evliliğin bitmesine ve ailenin dağılmasına neden olduğu için eşlerini aldatan kişiler eylemleri açığa çıksa dahi doğaları gereği aldatma eylemlerini sonuna kadar saklarlar ve her fırsatta bu eylemlerini inkâr ederler.

Eşlerini aldatan evli kişiler sevgilileri ile aldatma eylemlerini gerçekleştirmeye çok farkı nedenler ileri sürseler de aslında belirtseler de aslında belirtilen sebeplerin hiçbirisi gerçek nedenler değildir. İnsanlar eşlerini genelde cinsel ihtiyaç karşılamak için, sosyal çevre faktörleri, bekârlıkta cinsel mutluluğa ulaşılmaması, ergenlikte karşı cins ile çok az ya da hiç cinsel birliktelik yaşamamak, tutucu bir aile ve çevrede yetişmek, içerisinde içlerinde çocukluk yıllarından kalma bastırılmış çocukluk duygularının olması, görücü usulü ile evlilik yapmış olmak, cinsel açlık, evlilik sonrası ekonomik refaha kavuşma, son dönemlerde haddinden fazla para kazanma,  cinsel doyumsuzluk, cinsel eğitimsizlik, erken yaşta evlenmek, cinsel değişiklik arzusu ve benzeri nedenler ile eşlerini aldatmaktadırlar. Eşlerini aldatmanın gerçek nedenleri olarak bunları gösterebiliriz.

İnsanların eşlerini aldatmada bazı özel nedenlerde vardır bu nedenlerin bazıları karşı cinse âşık olmaları, karşı cinse karşı koyamayarak onun her istediğini onaylama isteği, sevgiliye hayır, yapma dur diyememe, insanların cinsel yönden ihtiyaçlarını eşiyle karşılayamadığı durumlarda eşlerini cinsel olarak aldatma yoluna gitmeleri ve eşi tarafından aldatılan insanların eşinden intikam almak için eşlerine kızgın oldukları zamanlarda karşı cins ile cinsel birliktelik yaşamaları olarak gösterebiliriz.

Aldatma eyleminin açığa çıkmasından sonra eşler birbirlerini suçlama yoluna giderler.   Aldatmanın gerçek sebebi aslında kendi ilişkilerinde birbirlerine yeteri kadar anlayış göstermemelerinden başlayarak ilgi azlığından şikâyet, hayatın hareketsiz heyecansız rutin geçmesi, güvensizlik duygusu, eşe karşı güven eksikliği, ilişkide yeterli paylaşımın olmaması ve gelecekte eş ile güzel günler göremedikleri ve yukarıda belirtilen nedenlerdir. Evli insanlar eşlerini yenilik peşinde koşmak, lüks yaşam sürmek, gece hayatı, eğlence alkol tüketimi ve heyecan arayışı içinde olmaları da evli kişiyi dışarıya iterek eşini aldatmasına neden olabilmektedir.

Ancak eşler bu nedenlerin aldatma nedeni olduğunu bildikleri halde aldatma eylemi açığa çıktıktan sonra eşini aldatan kişi eşine bu gerçek aldatma nedenlerinden bahsetmeyerek eşini suçlayıcı nedenlerle kendisini savunmayı tercih eder. Bunun nedeni aldatma eylemi sonrası boşanma planları olan eşin boşanma davasının görüleceği mahkeme aşamasında eşinin de kusurlu olduğu yönünde savunma yapmaları düşünceleri olduğu içindir. Bu tür insanlar eşlerini aldattıklarında aldatma nedeni aslında yukarıda belirtilen nedenlerden bazılarıdır. Ancak insanlar şu veya bu sebeplerden dolayı eşlerini aldatma nedeni olarak bu nedenleri göstermeyerek daha sıra dışı yalanlar bularak eşlerine yalan söylemeyi tercih ederler. Gerçek aldatma nedenlerini açıkladıklarında kendileri maddi ve manevi kayba uğrayacakları gibi birde eşlerine karşı yenilgiyi kabul etmiş olacaklarından kaynaklanmaktadır. Her ne olursa olsun insanlar aldatmaya devam etmektedir. Aldatma eylemi tarihler boyu eşler arasında tartışılan bir konu olmuştur. Bundan sonra da eşler arasında tartışılacak bir konu olmaya devam edecektir.

Aldatılmamanız ve aldatmamanız dileklerimizle.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç