Aldatma Bilgileri

Aldatılmak Ve İspatlamak 3 54434

Aldatılmak Ve İspatlamak

Aldatılmak toplumun hiçbir yerinde kabul görmeyen bir davranış olmakla beraber geçmişten bugüne tarihte her zaman en ağır yasaların kabul gördüğü coğrafyalarda bile bir şekilde karşılaşılan bir eylemdir ne yazık ki. Bu konuda toplum olarak genelde erkeklerin sadakatsizliği savunulmada aslında kadın ve erkek aldatma oranı hemen hemen eşit seviyelerdedir. İletişim çağını yaşadığımız bu günlerde artık dünyanın hemen her yerinde, her çeşit insanla kısa yoldan iletişime geçebilmek çok basit noktalara gelmiş, sosyal medyanın etkileşimi ile her an, her yerde, her yaşta ve niyette insanla tanışabilmek kolaylaşmıştır.

Peki Aldatılma Nedenleri Nelerdir? Kimler Aldatabilir ?

Kişinin genel olarak hangi sebepten aldattığı ya da aldatacağı belli olmayacağı gibi genelde cinsellik, para, kimi zaman ilişkilerde bir tarafın boşluğa düşmesi,  bazen de insanın elde ettiğinden daha fazlasını elde etme çabası kişiyi aldatmaya sevk eden eden unsurların başında gelir ve bu konu  artık çok rastlanılan bir durum haline gelmiştir. Bazı zaman yeni başlayan bir evlilikte, bazen de 20 yıl sorunsuz şekilde devam etmiş bir evlilikte aldatılma vakaları karşımıza çıkabilir. Evli, nişanlı, sözlü, sevgili, genç, yaşlı, güzel çirkin ya da farklı statülerde olmanız fark etmez aldatılma eylemi hayatın her yerinde karşınıza ne yazık ki çıkabilir.

Aldatılmanın Şüphe Hali ve Bu Şüphenin Olumsuz Etkileri

Ne olursa olsun her zaman emin olabildiğiniz bir tek kendi eylemlerinizdir. Aldatılma kuşkusu bir şekilde insanın içine düştükten sonra bunun bir saplantı, hastalık ya da hayatınızın bir çok alanında stres ve başarısızlık olarak zararlarını yaşamaya muhakkak başlarsınız. Bir çok insan eşinin ya da sevgilisinin kendisini aldattığından yüzde yüz emin olduğu halde ispatlayamadığı için evliliğine veya ilişkisine bir şekilde devam ederek sonunda bu duruma alışmaya başlar. Alışamadığı zaman ise ilişki veya evlilik bitiş noktasına gelir. Aldatılma eyleminden emin olunduktan sonra ne yapılırsa yapılsın ne evlilik nede ilişki kurtarılamadığı gibi ispatınız olmaması durumda olası boşanma davalarında, çocukların velayeti, evlilik akdinin bitimiyle beraber mal paylaşımı, hatta nafaka konularında aldatılmış olsanız dahi ispatınız yani kesin ve kuvvetli delilleriniz olmadığı taktirde muhakkak zararlı çıkarsınız. Burada kendi kendinize sorduğunuz en büyük sorular “mahkemede aldatılma nasıl ispatlanır? Mahkemeye nasıl deliller sunabilirim, nasıl haklı olduğumu kanıtlarım” soruları olur.  

Mahkeme Aşamasında Neler Aldatılma İspatı Olarak Kabul Görmez?

Bir kadın ya da bir erkek olarak karşınızdaki insanın aldatma eylemini net delillerle ile mahkemeye sunmanız gerekmektedir. Bunlar varsayımlar üzerine olamaz ya da sadece tanıklar sunarak kesinliği emin olmayan söylentileri mahkemede kanıt olarak sunamazsınız. Gözle görülen eylemlerin tanıklar huzurunda ifadelerle tespit edilmesi durumunda bile karşı taraf başarılı bir avukat yardımıyla suçlamayı çürütebilir kendisini haklı duruma çıkabilir. Örneğin habersiz ses kaydının gizli şekilde alınması kesinlikle yasa dışı olmakla beraber hiç şekilde delil niteliği yoktur başka bir örnekte ise whatsapp yazışmalarının ekran görüntülerinin çıktılarını alarak mahkemeye sunsanız dahi birebir whatsapp fake yazışmaların türetildiği uygulamalar olduğu için karşı taraf bu yazışmaların gerçekliğini rahatlıkla çürütebilecektir. Whatsapp, Facebook, Instagram ve benzeri uygulamaların bu tarz sahte yazışma türeten yan uygulamalar mevcuttur bu sebeple iyi bir karşı avukat bu delillerin güvenilir olmadığına yönelik mahkemeyi ikna edebilir. Ayrıca sosyal medya şirketleri mevcut politikaları gereği hiçbir şekilde yazışma verilerinin nüshalarını herhangi bir kurum ya da kuruluşla paylaşmamaktadır.

Peki Mahkemede Aldatılma Nasıl İspatlanır?

İşte tam olarak bu noktada mahkemede aldatılma nasıl ispatlanır? sorusuna karşılık net cevaplar almak istiyorsak bu konular sıradan kişileri aşan konulardır ve kesinlikle uzman yardımı almanız gerekmektedir. Kendi adınıza adalet sağlamak istiyorsanız polisten veya diğer kolluk kuvvetlerinden faydalanmanız mümkün değildir. Eşinizi ya da sevgilinizi bir başkasıyla aynı otel odasında olduğunu bilseniz dahi kolluk kuvvetlerinin bu konuda yapabileceği hiç bir şey yoktur çünkü zina suçu yasalarımızdan kalkmıştır. Bu durumlarda bireysel çabanız hem teknik hem de hukuki açıdan yetersiz kalacaktır. Ayrıca olası durumda yüksek ihtimalle sinirlerinize hakim olamayarak olası ispat delillerinin kararmasına, yok olmasına hatta suçlu duruma düşmenize bile neden olabilirsiniz. Uzman olmayan kişilerle elde edeceğiniz veriler ise delil niteliği taşımayacak hatta “Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali” suçunun nitelikli hallerini işlemekten dolayı suça iştirak eden taraf bile olabilecek durumlara düşebilirsiniz. Bu sebeple muhakkak bünyesinde uzman çalışanlar, tam teknoloji uzman ekipmanlar barındıran, benzeri bir çok vakada tecrübe sahibi olmuş dedektiflik firmasından yardım almanız gerekmektedir.

Dedektiflik Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Dedektiflik firmaları günümüzde bir çok konuda hizmet vermektedir ancak her firma  mahkemede aldatılma nasıl ispatlanır ? sorunuza cevap veremeyebilir. Burada uzman ve prensipli firmalardan faydalanmanız gerekmektedir. Kalitesiz sertifikasız yetersiz ekipman ve güvenilir olmayan kaynak ve insanlardan faydalanan firmalar eylem olarak karşı tarafa kolay şekilde ifşa olabilir. Bazı durumlarda karşı taraftan daha ciddi tutarlarda maddi çıkarlar elde etmesi nedeniyle taraf değiştiren, delil karartan, el ettiği verileri müşteri faydasına kullanmak yerine şantaj unsuru olarak kullanan firma örnekleri mevcuttur. Bu yüzden firmanızın kesinlikle geçmiş referanslarına, tecrübelerine emsal olaylarda elde ettiği sonuçlara muhakkak göz gezdirmelisiniz. Burada yukarıda belirttiğimiz aldatılma şüpheleriniz mevcutsa, profesyonel olarak İzmir ve çevresi dedektiflik hizmetlerinden güvenilir şekilde faydalanmak istiyorsanız dedektiflik.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Donanım, ekipman, insan kaynakları, gizlilik, yeminli sertifikalı ve güvenilir profesyonel çalışanları ile dedektiflik.com.tr çalışanları ile yüzde yüz başarı elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç