Aldatma Bilgileri

Eş Takibi Nasıl Yapılır? 4 59314

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Eş takibini uzun yıllar önce kişiler kendi imkânları ile kendileri yapmaktaydı. Ancak günümüzde özel dedektiflik firmalarının kurulmasıyla insanlar eş takibi hizmetini kurulan bu özel dedektiflik firmalarından ücreti karşılığında satın almaktadır.

Her sektörde olduğu gibi özel dedektiflik sektöründe de bazı kurumsal özel dedektiflik firmaları kaliteli, iyi, gizli, güvenilir ve müşteri memnuniyeti yüksek hizmet vermektedir. Ancak, bunun yanında bazı kişiler kendilerini özel dedektif olarak tanıtarak sabit bir adreslerinin olmamasına rağmen seyyar çalıştıkları halde kendilerinin özel dedektiflik firması varmış gibi davranıp insanları dolandırmaktadır. Bu insanların özel dedektiflik mesleği ile hiçbir alakası yoktur. Bu kişiler özel dedektiflik mesleğinin etik kuralları bilmemektedir. Özel dedektiflik hakkında hiçbir bilgi ve tecrübeye sahip değildirler. Bu tür kişilerden araştırma hizmeti aldığınızda bu kişiler özel dedektiflik ile ilgili hiçbir bilgiye sahip olmamasından dolayı aldıkları her işi ya ellerine yüzlerine bulaştırmakta ya da hiçbir araştırma yapmayarak insanları dolandırmaktadırlar. Sizler eş takibi hizmeti almak istediğinizde eş takibi konusunda deneyimli bu konuda tecrübesi çok yüksek olan firmalardan hizmet almanız sizlerin menfaatine olacaktır.

 Eş Takibinde Özel Dedektif Seçimi         

Eş takibi dedektif hizmeti verecek olan özel dedektiflik firmasının çok büyük tecrübe, bilgi, beceri ve birikime sahip olması gerekir. Her eş takibi hizmetinin kendisine has belirlenen stratejiler ve yöntemler ile yapılır.

Eş takibi hizmeti özel dedektiflik firmalarının tamamı tarafından verilmektedir.Günümüzde özel dedektiflik firmalarının ve özel dedektiflik yapmaya çalışan kişi ve kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle özel dedektiflik hizmeti alınması gerektiğinde çok seçici davranılması gerekmektedir. Çünkü özel dedektiflik hizmeti verdiğini iddia eden birçok kişi ve kişiler hiçbir kurumsal yapıda özel dedektiflik firması olmadığı halde büyük bir kurumsal firmaları varmış gibi davranarak insanları dolandırmaktadırlar. Bu tür insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu insanları n çalışma şekli internet üzerinden yayınladıkları web sitesi ile özel dedektiflik hizmeti almak isteyen kişilere ulaşarak emekli emniyet mensubu oldukları uzun yıllar özel dedektiflik işi yaptıkları yine uzun yıllar bu sektörde firma sahibi olarak iş yaptıklarını belirterek insanları dolandırmaktadırlar. Özel dedektiflik hizmeti almak istediğinizde mutlaka özel dedektiflik firmasının adresine gidilmesi gerekmektedir. Ayrıca özel dedektiflik hizmeti veren firmanın adresine gidildiğinde firma da bulunan resmi evrakların incelenmesi gerekmektedir. Firmanın sabit bir telefonu ve firma içerisinde çalışan kalifiye, tecrübeli personelinin bulunması gerekmektedir. Bu hususlara dikkat ederek özel dedektiflik seçimi yapmanız sizin çok özel sorununuza çare ararken maddi ve manevi kayba uğramamanız ve dolandırılmanızı önleyecektir.

Özel dedektiflik seçimine dikkat edilmesi gereken hususları aşağıdaki linke tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Özel dedektif seçimi makalemizi okumak için tıklayınız.

Eş Takibinde Gizliliğin Önemi

Eş takibi hizmeti büyük gizlilik içerisinde yapılması gerekmektedir. Bu gizliliğin sebebi öncelikle yapılacak olan eş takibi araştırmasının selameti bakımından ve araştırmadan hizmetinde kısa sürede başarılı sonuç elde etmek için gizliliğin önemi çok büyüktür. Yapılacak olan araştırma hizmeti ile ilgili araştırılacak kişiye müşteri veya özel dedektif tarafından herhangi bir bilgi sızması durumunda sadakatsizliğin tespit edilemeyeceği evlilik birliği içerisinde de büyük sorunlara neden olacaktır.

Müşteri ile özel dedektiflik yetkililerince araştırma hizmeti başlangıcında iş sözleşmesi imzalanmalıdır. İmzalanan iş sözleşmesinde gizlilik ilkesi ile ilgili taahhüt ve cezai işlemlerin olduğu maddelerin bulunması gerekir. Gizlilik ilkesinin amacı hizmet satın alan müşterinin kimlik bilgileri ile araştırma hizmetinden elde edilen belge ve bilgilerin korunması ve taraflar arasında kalmasıdır.

Bu nedenle kişinin takibi süresinde toplanan tüm belge, bilgi, video kaydı ve fotoğraf olarak deliller materyaller dosya içinde müşteriye teslim edilmesi gerekir. Bu konuda dikkat edilmesi gerek bir diğer husus ise müşteriye teslim edilen dosya içerisindeki delillerin birer kopyası özel dedektiflik firmasının arşivinde bulunması müşterinin onayı ve rızası ile yapılmalı müşterinin onay vermemesi durumunda arşivde bulunan dosyanın silinmesi delillerin imha edilmesi gerekmektedir.

Eş Takibi Hizmetinin Yapılma Esasları

Kaliteli güvenli ve başarılı bir eş takibi hizmetinin yapılabilmesi için iki ana faktör vardır. Birinci faktör ekip faktörüdür eş takibi araştırmasını yapacak olan ekibin sayıda yeterli olmasının yanında mesleki tecrübe konusunda da yeterli derecede bilgi ve beceriye sahip olmalıdırlar. Eş takibi en az 3 kişilik ekip ile yapılmaktadır. Ancak yapılacak olan işin zorluğu oranından ekip sayısında artış yapılması yapılacak olan araştırma hizmetinin başarılı sonuçlanması açısından son derece önemlidir.  İkinci faktör ise verilecek olan eş takibi hizmetinin araç gereç ve ekipman yeterliliğinin dengeli ve tam olması gerekir.  Örneğin, araştırması yapılan kişi çok yüksek motor ve sürat kapasitesine sahip bir otomobil kullanıyorsa takip ekibinin de o kişiyi takip edebilmesi için aynı özelliklere sahip otomobil ile takip yapması gerekmektedir.  Ayrıca yapılacak olan takip eş takibi olduğu için bu takipte takip edilen şahsın sadakatsiz davranışları var ise var olan sadakatsizliğin tespit edilmesi ve delillendirilmesi gerekmektedir. Bunun içinde araştırma ekibinin yeterli derecede ufaltılmış kaliteli çekim yapabilen kamera fotoğraf makinası ve benzeri cihazlara ihtiyacı vardır. Bu cihazların sayısı ve teknik özelliklerinin de yeterli olması son derece önemli bir husustur.

Eş takibi araştırma hizmetinin yapılacağı gün sayısı ve araştırmanın yapılacağı saat aralıklarına konusunda deneyimli uzman özel dedektif karar verir. Eş takibi hizmeti genelde şahsın sabah evden çıkıp akşam eve girene kadar yapılmaktadır. Ancak bazı özel durumlarda özel dedektif araştırma hizmetinin maliyetini düşürmek ve yapılacak olan araştırmadan başarılı sonuç alınması için günün belirli aralıklarında yapılmasına karar verebilir.

Eş Takibinde Profesyonelliğin Önemi

Yapılacak olan eş takibi hizmetini işin ehli mesleki bilgi ve tecrübeye sahip profesyonel kişilerin yapması çok önemlidir. Bilinçsizce yapılan eş takibi hizmeti hizmet vermeye çalışan kişilerden ziyade hizmet almak isteyen müşterinin kutsal müessesesi olan evliliklerine zarar verecektir.  Bu nedenle eşleri tarafından aldatıldığını düşünen ve eşinden şüphelenen kişiler eşlerinin sadakatsizliğinin tespit edilmesi için eş takibi hizmeti alması gerekir.

Eşinizin yapılan araştırma hizmetleri neticesinde çıkan sonuç karşısında boşanma kararı aldığınızda elde edilen delillerin tamamı hukuka uygun elde edilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde hukuka aykırı olarak elde edilen delilleri boşanma davanızın görüleceği dosyaya sunmanız halinde sayın mahkeme hâkimin dosyaya sunulan delillere itibar edilmez. Ülkemizde uygulanan adli ve idari hukuk sisteminde hukuka aykırı elde edilen deliller kullanılamaz. Bu tür deliller kullanılsa bile bu delillere itibar edilmez. Bu nedenle işin uzmanı profesyonel Özel Dedektiflik firmaları ile çalışmanız son derece önemlidir.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç