Aldatma Bilgileri

Aldatma İstatistikleri 0 59769

Aldatma İstatistikleri

Dünya’da ve ülkemizde hemen hemen her konuda çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Ülkemizde yapılan araştırmalar incelendiğinde erkeklerin ve kadınların eşlerini hemen hemen eşit oranda aldattığını ortaya koymuştur. CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) nin yapmış olduğu araştırma verilerine göre ülkemizde erkeklerin yaklaşık yüzde 58’i, eşlerini aldatmakta olduğunu ortaya koyuyor.Bu oran kadınlarda ise hiçte küçümsenmeyecek kadar büyük yaklaşık yüzde 40 civarındadır. Bu oranlar değerlendirildiğinde ülkemizde yaşayan evli çiftlerin bir bölümü evlilikleri süresince karşı cins ile en az bir kere evlilik dışı cinsel ilişki yaşadığını ortaya koymaktadır.

CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) kurucularından ve genel Başkanlığını yapan Psikoterapist Cem Keçe yapılan araştırmalar ve incemeler neticesinde ülkemizde yaşayan evli insanların eşlerini karşı cinsleri ile cinsel ve duygusal yönden aldatma oranlarının bilinenden çok daha yüksek oranlarda olduğunu gösterdiğini söylemektedir. Ancak yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bu oranların yapılan araştırmaların sonuçlarına tam olarak yansımadığını belirmektedir. Sayın Psikoterapist Cem Keçe bunun nedenini ise gayri ahlaki bir davranış bicimi olan aldatma eyleminin ülkemizin örf ve adetlerine göre ters düşmesi bu eylemin toplumumuzda hoş karşılanmayan bir eylem olmasından kaynaklandığını ayrıca evli çiftlerin eşlerini aldatması ve evlilik dışı ilişkiler konusunda oldukça bilgisiz olmaları olarak açıklamaktadır.

Yine aldatma üzerine yapılan bir başka araştırma ise evli erkeklerin %50 ila 60 arası eşlerini aldattığını gösterirken evli kadınların %45 ile 55 arası eşlerini aldattığını göstermektedir. Ülkemizde yaşayan evli çiftlerin evlilik dışı gerçekleştirdikleri ilişkilerinde başında veya sonunda cinsel birliktelik yaşadıkları yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmaktadır. Yapılan bu araştırmalar neticesinde evli insanların sevgilileri veya aşk yaşadıkları karşı cins ile yaşadıkları cinsel birlikteliğin sonucunda %38’i hamile kalmaktadır. Hamile kalanlardan yaklaşık %35’nin hamileliğin ilk aylarda kürtaj yaptırarak çocuğu aldırdıkları, geri kalan yaklaşık %3,3 ü nün ise sevgilileri ile yaşadıkları yasak ilişkiden gayri meşru çocuk dünyaya getirdikleri yapılan araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç