Aldatma Bilgileri

Aldatma Çeşitleri 0 56344

Aldatma Çeşitleri

Aldatma günümüzde gerek kadın gerek erkek olsun herkes tarafından korkulan ve karşılaşılmak istenmeyen bir durumdur. Aldatma eylemi insanlık tarihi kadar eski bir davranış biçimidir. Geçmişte insanların eşlerini aldattıkları gerek yapılan tarihi arkeolojik kazı çalışmalarında gerekse keşfedilen tarihi mağaraların duvarlarında insanların eşlerini aldattıkları yönünde işaret, resim ve benzeri objelerden anlaşılmaktadır. Aldatma eylemi her ne kadar tek tür eylem olarak görülse de aslında aldatma eyleminin çeşitleri bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar aldatma çeşitlerini cinsel aldatma ve duygusal aldatma olarak iki grupta toplamıştır. İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalarda genelde erkeklerin cinsel aldatma eylemini kadınlara oranla çok daha yüksek sayıda gerçekleştirdikleri, kadınların ise erkeklere oranla duygusal aldatma eylemini gerçekleştirdikleri görülmektedir.

Cinsel Aldatma

Cinsel aldatma eylemi insanlar tarafından çok sık uygulanan bir aldatma eylemidir. Cinsel aldatma genelde erkekler tarafından gerçekleştirilse de kadınlarında gerek cinsel ihtiyaç karşılama gerek iş yerinde yükselme, kariyer yapma gerekse maddi çıkar elde etmek için eşlerini cinsel yoldan aldattıkları görülmektedir. Cinsel aldatma eylemi kapalı kapılar arkasında gerçekleştirildiği için ve bu eylemi gerçekleştiren kişilerin yaşanan cinsel ilişkiden sonra bir daha görüşmemelerinden dolayı bu eylemin yakalanması ve açığa çıkması oldukça zor hatta imkânsızdır. Cinsel aldatma günümüzde oldukça yaygın yapılan bir aldatma biçimidir. İnsanlar gerek cinsel deneyimsizlik, gerek cinsel doyumsuzluk gerek cinsel eğitimsizlik gerek cinsel açlık gerekse değişiklik arzusu, kültür farklılığı ve benzeri nedenlerle eşlerini cinsel aldatma yöntemi ile aldatmaktadırlar. Cinsel aldatmada taraflar sadece yatakta cinsellik paylaşırlar. Cinsel aldatmada yatakta cinsellikten başka hiçbir şey paylaşılmaz. Eşlerini cinsel olarak aldatan kişiler cinsel birliktelik paylaştığı kişiyle bir daha görüşmez ve buluşmazlar. Bu nedenlerle cinsel aldatma eyleminin açığa çıkması, yakalanması, tespit edilmesi ve delillendirilmesi çok zor hatta imkânsızdır.

Duygusal Aldatma

Duygusal aldatma eylemi çok fedakârlık gerektiren bir aldatma biçimidir. Eşlerini duygusal olarak aldatan kişiler partnerleriyle yatakta cinsellik, para, zaman, en önemlisi duygularını paylaşırlar. Bu nedenle paylaşılan tüm bu değerler eşten ve varsa çocuklardan çalınan değerlerdir. Eşlerini duygusal olarak aldatan kişiler sevgilileri ile sürekli olarak irtibat halindedirler. Bu irtibatı genelde cep telefonu ile veya cep telefonu vasıtası ile sosyal medya ve benzeri uygulamalar ile internet üzerinden gerçekleştirirler. Yine eşlerini aldatan kişiler sevgilileri ile fiziki olarak da çok sık görüşürler. Bu görüşmelerinde gerek cinsellik gerek para gerek zaman gerekse duygularını paylaşırlar. Eşlerini duygusal olarak aldatan kişilerin aldatma eylemlerinden kaynaklı davranış bozukluğu da sergilediği görülmektedir. Bunun sebebi ise gayri ahlaki davranış biçimi olan duygusal aldatma eylemini gerçekleştiren eş yakalanmamak için sürekli olarak çeşitli yalanlar söylerler. Aldatma eylemini gerçekleştiren eşler sevgilileri ile ileriye dönük plan kurduklarında yani evlenme kararı aldıklarında kendi eş ve çocuklarından bir an önce kurtulmak isterler. Bu nedenle eşlerinden bir an önce kurtulmak isteyen kişiler eşlerine ekonomik, psikolojik ve bazen de fiziksel şiddet uygularlar. Bu nedenle aldatma eyleminin çeşidi eğer duygusal aldatma ise duygusal aldatma eylemini gerçekleştiren kişilerin büyük çoğunluğunun evlilikleri boşanma ile sonuçlanmaktadır.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç