Aldatma Bilgileri

Eş Takibi Neden Yapılır? 0 52900

Eş Takibi Neden Yapılır?

Ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde uygulanan kanunlar incelendiğinde eşlere sadakat yükümlülüğünü görev olarak verildiği ve bunun zorunluluk olduğu açıkça görülecektir. İnsanlar eşlerinin kendilerini aldattığında bunu öğrenmek isterler. Bu husus açığa çıkmadığında eş bunalıma girer psikolojik ve fiziki hastalığa yakalanırlar. Bu durum kendilerini derinden yaralar. İnsanların doğaları gereği eşlerinin kendilerine sadık kalmalarını isteme hakkı vardır. Bu hakkı kendilerinde içgüdüsel olarak bulurlar. Bu insanlara doğuştan gelen bir duygu biçimidir.

Eşler evlilik birliği süresince eşinin kendisine sadık kalmasını isterler. Aksi bir durumda eşinin kendisine karşı hak ve sorumluluklarını ihlal ettiğini düşündüğünde bu ihlalin açığa çıkmasını isterler. Eşlerin sadakat yükümlülüğünü ihlal etmeleri evlilik birliği içerisinde çok büyük sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Eşlerin birbirlerine karşı yapacağı her türlü sadakatsiz davranış evlilik birliği içerisinde büyük bir deprem yaşanmasına neden olmaktadır. İnsanlar eşlerinin kendilerini aldattıklarını hissederler ancak eşinin yaşadığı ilişkinin boyutu eşinin karşı cins ile cinsel birliktelik yaşayıp yaşamadığı ve benzeri sorular içlerinde büyük sıkıntı yapar. İçlerindeki sıkıntılı durumdan kurtularak rahatlama ihtiyacı hisseden kişiler eşlerini takip etme kararı alırlar.

Aldatıldığını düşünen kişiler öncelikle eşlerini kendileri takip ederler. Bu takipler eşin eve geliş gidiş saatlerine dikkat etmeyle başlar. Aldatıldığını düşünen kişiler eşlerini adeta göz hapsine alırlar. Eşlerinin bütün hal ve hareketlerini inceleyerek eşlerinin kendilerine yalan söyleyip söylemediklerini büyük bir titizlikle araştırırlar. Eşinin kendisini aldattığını düşünen kişiler eşlerinin cep telefonlarını, bilgisayarlarını, tablet bilgisayarlarını, çantalarını, kıyafetlerini cepleri ile eşyalarını kurcalarlar. Eşinin işyerine ani baskınlar yaparak eşlerinin işyerinde olup olmadıklarına bakarlar. Eşinin kendisi aldattığı yönünde ciddi bulgulara ulaşan kişiler eşlerin takip edilerek sadakatsiz davranışlarının delillendirilmesi için özel dedektiflik firmalarından hizmet satın alırlar. Eşinin kendisini aldattığını ispatlamak isteyen kişiler bir taraftan da eşlerinden boşanma kararı aldıklarında eşlerinden hakkı olan maddi ve manevi değerlerini almak isterler.

Eşinin takip ederek eşiyle kendi arasındaki sorunu çözmek isteyen kişi eşinin son dönemlerde sergilediği olağan dışı hareketlerden şüphelenerek eşindeki değişikliğin sebebini öğrenme ihtiyacı hisseder. İnsanlar doğaları gereği eşlerinin karşı cins ile yakınlık kurduklarını hissederler. Bu durum eşin evde yaptığı agresif hareketleri, eşine ve çocuklarına karşı ilgisiz davranışları ile diğer olumsuz davranışları ile perçinlenir ve işinin takip edilerek gerçeklerin açığa çıkması kararı alınır. Eş takibinin yapılması evlilik birliği içerisinde yaşanan her hangi bir olumsuzluğun yapılan eş takibi araştırması ile açığa çıkmasını sağlamaktır. Eş takibi yaptırmak isteyen kişiler eşinin gözlem ve takip edilmesi için özel dedektiflik firmasından hizmet talep eder. Özel dedektiflik firması çalışanlarının eş takibi hizmeti vererek elde edeceği deliller evli kişilerin öncelikle yuvalarının kurtarılmasında büyük rol oynamaktadır. Ancak yuvanın hiçbir suretle kurtulmasının imkânı olmadığı hallerle de karşılaşılabilmekte. Böyle bir durumda taraflardan birisi veya her ikisinin isteği ile boşanma kararı alınabilmekte. Böyle bir karar alındığında kişi mahkeme huzurunda eşinin kendisini aldattığını özel dedektiflik firmasının yapmış olduğu eş takibi sonucunda elde edilen deliller ile ispatlayabilir. Bu nedenle kişiler eşlerinin sadakatsizlik durumlarıyla karşılaştığında mutlaka eş takibi yaptırarak bu durumu delillerle ispatlaması son derece önemli bir konudur.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç