Aldatma Bilgileri

Aldatıldığımızı Nasıl Anlarız? 5 65686

Aldatıldığımızı Nasıl Anlarız?

Sevgili misafirlerimiz doğanın kuralları gereği insanlar topluluk halinde yaşarlar. Toplumun en küçük yapı taşı olan aileler çekirdek yaşam merkezini oluştururlar. Aile fertleri ört ve adetlerimiz ananelerimiz ile aile hukukumuzu düzenleyen meddeler de belirtilen düzenlemeler ışığında hayatlarını idame ettirirler. Ancak bazı durumlar vardır ki insanlar bu durumlar karşısında ne örf ve ananelerimizi nede medeni kanunda belirtilen kanunları tanıyor. Bu durumlardan bir tanesi de aldatmadır. Aldatma toplumda onaylanmayan kanunlarımızda da açığa çıkması halinde birinci dereceden boşanma nedeni olan bir eylem biçimidir. Ancak insanlar bütün bunları bilmeleri halinde bile eşlerini aldatmaktan kendilerini geri çekmezler. Doğanın gereği insanlar birlikte yaşadığını belirtmiştik. Bu birliktelik genel bir birlikteliktir. Özel birliktelik ise aile bireylerinin bir çatı altında yaşamasıdır. Eşler evlilik birliği sürdüğü müddetçe birlikte yaşarlar. Eşler arasında uzun süre birlikte yaşamak bazen hayatı sıkıcı kılabilmektedir. Bu sıkıcılığa birde dış etkenler eklendiğinde bazı insanların eşlerini aldatmaları kaçınılmaz olmaktadır.  İnsanların çok değişken ruh halleri ve buna bağlı çok değişken beğenileri vardır. Aldatma üzerine yapılan araştırmalar incelendiğinde evli çitlerin %78 i eşlerini en az bir defa karşı cins ile aldattığı açığa çıkmıştır. Hal böyle olunca düşünüldüğünde aldatmanın veya aldatılmanın kaçınılmaz olduğu bir dünyada yaşıyoruz.

Günümüzde hayat şartları her geçen gün zorlaşmaktadır bu zorluğa birde aile içi anlaşmazlıklar eklendiğinde sıkılıp bunalan eş mutluluğu ve huzuru aile dışında aramaktadır. Bazı durumlarda da insanların refah düzeyi iyileştiğinde yani eski günlere göre kıyaslandığında daha fazla parayı daha kolay kazanarak ekonomik yönden durumlarının iyileşmesi durumu insanlarda karakter değişikliği yaparak eşlerini aldatmalarına neden olmaktadır. Halk dilinde buna parayı buldu yoldan çıktı şeklinde de bir söylem vardır.

Evli çiftler hayatın gereği zamanlarının büyük bir kısmını işte geçirirler bu durumda eşlerin gün içerisinde uzunca bir süre ayrı kalmalarına neden olur. Eşlerinden ayrı kalan insanların büyük çoğunluğu şu veya bu sebeple eşlerini cinsel ve duygusal olarak aldatırlar. Aldatma eylemi gayri ahlaki bir davranış şeklidir ve toplumumuz bu eylemi onaylamaz. İnsanlar eşlerini çok sevip değer verip kıskandıkları için eşlerini başkalarıyla paylaşmak istemezler. Bu nedenlerle insanlarda eşlerinin karşı cinsten başkaları ile cinsle birlik yaşayarak kendilerini aldatmalarını istemezler. Aldatma eylemi toplumda ve eşler arasında istenmediği için eşini aldatan insanlar aldatma eylemlerini saklama ve gizleme ihtiyacı hissederler. Bu durumlarda aldatma eyleminin açığa çıkmamasında çok önemli rol oynamaktadır.

Aldatma eylemini anlamak için insanlar çok sabırlı olmalıdırlar. Sabrın yanında dikkatli yapılan iyi bir araştırma yapılması gerekir. Yapılacak olan aldatma tespiti araştırması mümkün olduğunca gizli yapılır ve durumdan en yakınlara dahi bahsedilmez. Eşin aldatma araştırmasını öğrenen kişilerin ilk yapacağı şey durumu eşinize veya eşinizin yakınlarına anlatmak olacaktır. Bu nedenle aldatma eyleminin gözle görülür elle tutulur delillerle ispatlanıncaya kadar bu durumdan hiç kimseye bahsedilmez.

İnsanlar doğaları gereği bir suç bir kusur işlediklerinde işledikleri suçu ve kusuru asla kabul etmezler. Bu nedenle eşinizin sizi aldattığı yönünde elde ettiğiniz ipuçlarını eşinize açıklayarak eşinizin aldatma eylemini kabul etmesini beklemeniz çok büyük yanlış olur. İnsanlar sevgilileri ile otel odalarında, evlerde yatak odasında ve iş yerinde alt alta üst üste görüldüklerinde bile aldatma eylemini kesinlikle kabullenmeyerek kendilerini savunmaya geçmektedirler. Burada önemli olan kendinizin var olan gerçekleri öğrenmeniz ise eşinize aldatma ile ilgili elde ettiğiniz ipucunu açıklayarak asla kazanamayacağınız bir tartışmaya girebilirsiniz.

Ancak eşinizin sizi aldatması deliller ile ispatlanması halinde eşinizin sevgilisine manevi tazminat açarak hukuki intikamınızı alabilir ayrıca eşiniz ile sevgilisinin ayrılmalarına neden olabilirsiniz. Ayrıca aldatma eyleminin açığa çıktığı durumlarda eşler boşanma kararı aldıklarını açıklayarak boşanma yoluna gidebilirler. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda da elinizdeki aldatmayı ispatlayan deliller ile eşinize karşı boşanma davası açarak kendinizin varsa çocuklarınızın hayatını garanti altına alırsınız. Elde edilen eşinizin aldatma delilleri hukuka uygun olarak elde edildiğinde Sayın Mahkeme hâkimleri dosyaya sunulan delillere itibar ederek çocukların velayetine, nafakaya, maddi ve manevi tazminata hükmediyor.

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız?

Eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını öğrenmeniz ve aldatma eyleminin varlığında aldatma eylemini delillendirmek sizin için çok önem arz ediyor. Bu nedenle eşinden aldatıldığı yönünde şüphesi olan kişiler eşlerini çok iyi takip ederek her türlü aldatma belirtisini çok iyi incelemelisiniz. Bu konuda paranoyak olmanıza gerek yok duyarlı ve dikkatli olmanız her şeyi çözecektir. Sizler eşinizin farklı davranışlarının tamamını takip ederek önemlilerini aklınıza not edin eşiniz sizi aldatıyorsa size karşı devamlı yalan ve yanlış bilgi aktarır ve zamanla söylediklerini unutur ve yeni şeyler söyleme yoluna gider sizler çok dikkatli olduğunuzda eşinizin kısa sürede neler yaptığını çözebilirsiniz.  Eşinizin yalanlarını yakalayarak çözebileceğiniz aldatma eylemini tespit etmenize yardımcı olacak başka bilgileri de buradan sizlerle paylaşıyoruz.

Eşiniz son zamanlarda cep telefonuna şifre koyuyor cep telefonunu sizden kaçırıyorsa cep telefonu ile banyoya tuvalete giriyorsa yatarken cep telefonunu yastığının altına koyuyorsa bunlar aldatma belirtilerinden bazı ipuçlarıdır. Eşiniz son zamanlarda sizinle cinsel birliktelik yaşamak istemiyorsa ısrarlar sonrası yaşanan cinsel birliktelik olduğunda yaşanan cinsel birlikteliğin zamanının kısalması yaşanan cinselliğin kalitesi düştüyse aldatma ipucu olarak değerlendirilebilir. Eşiniz son zamanlarda yatağını ayırmak istiyorsa sizinle birlikte yatmaktan şikâyetçi ise ara ara boşanmaktan bahsediyorsa bu durumda aldatma ipucu olarak değerlendirilir. Eşiniz sinirli ve kaba bir yapıya sahip ise ve son zamanlarda eşinizin hareketlerinde sinirinden eser kalmadıysa eşiniz size ve çevresine gayet kibar davranıyorsa, eşiniz son günlerde giyimine  aşırı ilgi ve alaka gösteriyorsa markalı kaliteli kıyafetler alıyorsa, Size karşı isteksizlik duyuyorsa,

Eşinizin önceleri size ve ailesine karşı eli çok açık son zamanlarda her türlü harcamayı sorguluyorsa eli sıkı cimri birisi olduysa, eşiniz ortada hiç bir şey yokken size ve aile bireylerine karşı çok baskıcı davranıyorsa sizlerin kırılacağınızı üzüleceğinizi hiç düşünmeden kırıcı sözler sarf ediyorsa saldırgan bir tutum içerisindeyse, sizin kalbinizin kırılacağını bile bile söylememesi gereken kelimeler söylüyorsa, eşiniz her fırsatta sizi olumsuz yönde eleştirerek üzülmenize neden oluyorsa,  eşiniz her toplumda sizi rencide edici kelimeler sarf ederek sizi kırıp üzerek bu durumdan zevk alıyorsa, çocuklarınıza karşı alaka ve ilgi eksikliği varsa, kendisinin harcamaları fazlalaştı ise yaptığı harcamaları sizden gizliyorsa, eve zamansız geliş ve gidişleri fazlalaştı ise eve ara ara gelmemeye başladıysa bu durumların tamamı aldatma ipuçlarına örnektir.. Aldatma ipuçları hakkında daha fazla bilgi almak istersiniz aşağıda belirtilen linki tıklayın.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.



Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç