Makaleler

Dedektif Tarifesi 0 51770

Dedektif Tarifesi 

Hepimizin kendimize göre boğuştuğumuz dertlerimiz ve sıkıntılarımız vardır. Hayatı hareketliliği, çalışmalarımızın yoğunluğu veya evlilikten kaynaklanan problemlerimizden bazılarıdır. Çoğumuz buna benzer sorunlarımızın üstesinden tek başına gelmeye çalışmaktayız. Ancak, kendi çabamızın yetmediğini anladığımız zaman birine ihtiyaç duymaktayız. Böyle bir durumda profesyonel bir kuruluştan yardım istemeliyiz. Dedektiflik mesleğinin doğuşu da tam olarak bu durumu karşılamaktadır. Dedektiflik mesleğinin yaklaşık 150 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Dedektiflik kurumları, insanların problemlerini çözmek amacıyla profesyonel yardımda bulunan kurumlardır. Aynı zamanda dedektiflik mesleği sadece problem çözen bir kuruluş değil, aynı şekilde de problemin kaynağına inen detaylı araştırmalarda bulunan ve bilgi toplama gibi farklı birçok alanda hizmet veren kurumlardır.

Dedektiflik Hizmetine Sadece Bireysel Başvuru Mu Yapılır?

Herhangi bir problemin çözümü ya da konunun ayrıntılı bilgi alımı gibi durumlar sadece bireylere has değildir. Aynı şekilde, nasıl bireylerin problemleri varsa, kurumların ve şirketlerin de bazı talepleri olabilmektedir. Yani herhangi bir konuda insanlar dedektiflik bürolarına başvurabiliyorsa, aynı bunun gibi şirketlerin de böyle bir hakları vardır. İhtiyaç duyulan herhangi bir konuda dedektiflik hizmeti alınabilmektedir.

Ne Tür Hizmetler Verilir?

Dedektif hizmeti almak isteyenlere birçok farklı alanda hizmet verilmektedir. Yukarıda anlatıldığı gibi bu hizmetleri almak isteyenler bireysel olabileceği gibi, şirketler gibi kurumlar da olabilmektedirler. Bu hizmetlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Şüphe duyan eşler için eş takibi, sadakat araştırması, boşanma davaları için delillerin toplanması, dolandırıcılık gibi kötü davranışların gün yüzüne çıkarılması, piyasa araştırması, kişilerin ya da kurumların isteğe göre araştırmaları, kayıp kişiler için yapılan araştırmalar, marka sahteciliği gibi birçok farklı konularda hizmet verilmektedir. Dedektiflik hizmetleri, tabi ki bir bedel yani ücret karşılığından sunulmaktadır. Aynı şekilde dedektif tarifesi hizmete göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dedektif Tarifesi Nasıl Belirlenir?

Öncelikle dedektiflik, özel teşebbüslerle kurulmuş olan kuruluşlardır. Bu sayede profesyonel bir hizmet alındığından ötürü bir miktar da olsa bir ücret talep edilmektedir. Fakat bu hizmetlerin nedenleri değiştiğinden ötürü, her bir problem için farklı bir ücretlendirme politikasına gidilmektedir. Yani müşterinin ödeyeceği ücret, dedektiflik bürosunda arkadaşlarımıza verdiğiniz bilgilere göre bir ücret belirlenmektedir. Yani tecrübeli dedektiflik firmalarının sabit bir ücret tarifesi de bulunmamaktadır.

Eş Takibinde Talep Edilen Ücret Ne Kadardır?

Az önce belirttiğim gibi, dedektiflik hizmeti almak isteyen kişilerin bu hizmeti almak için birbirinden farklı birçok sebebi bulunmaktadır. Bu nedenle de dedektiflik hizmeti almak isteyenler için tek bir fiyat bulunmamaktadır. Yani aynı şekilde diğer hizmetler gibi eş takibinde de aynı dedektif tarifesi geçerlidir. Dedektiflik hizmeti almak isteyen müşteri eş takibinin fiyatını soruyorsa müşteri ile dedektiflik hizmeti verecek yetkililer arasında bir konuşma gerçekleşir. Müşteriye eş takibi altında neler isteneceği sorularak fiyat ona göre belirlenmektedir. Sorulan sorular genel olarak takip edilecek kişi ile ilgili ayrıntılar içerir. Burada sorulan bazı sorular şunlardır: Yaşın ve cinsiyetinin ne olduğu, herhangi bir işte çalışıp çalışmadığı, alkol ve sigara gibi bir kötü alışkanlığının olup olmadığı, kendine ait bir aracın olup olmadığı, eğer bir aracı varsa bu aracın özellikleri, yaşadığı evin ve çalıştığı işin adresleri gibi sorular sorularak kişi hakkında bir ipucu elde edilmeye çalışılır. İşte bu soruların sonunda müşteriye net bir fiyat bilgisi verilmektedir. Yani özet olarak, dedektiflik mesleği özel bir kuruluştur. Bu nedenle de hizmet verdiği kişilerden bunun karşılığını bekleyen bir hizmet sunmaktadır. Her hizmet kendi içinde bazı şartlar ve koşullar taşıdığından ötürü, sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Siz siz olun sabit bir fiyatı olan dedektiflik firmalarından uzak durun. Çünkü profesyonel olan hiçbir firma müşterilerine tek bir fiyat sunmamaktadır.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç