Makaleler

Tr Özel Dedektif 2 51816

Tr Özel Dedektif

Dedektiflik sözlük anlamı; suçluları araştırmakta  görev alan kişidir. Halk arasında ise; eşini aldatan insanları yakalaması için tutulan kişi olarak düşülmektedir. Dedektiflik polislerin çözemediği ya da delil yetersizliğinden kapanmış olan davalarda belirli bir ücret karşılında çalışmışlardır. Bir problemin çözümü için araştırma yapan ya da şüphelenilen bir durum ya da kişi olduğunda bunları netliğe kavuşturan, davalara delil desteği sağlayan, kaybolan ya da izini kaybettiren kişileri bulabilen ve o kişilerin özel bilgilerine ulaşabilen profesyonel kişidir. Türkiye’de son 20 yıldır varlığını göstermiş olsalar da Avrupa’da 1800 lü yıllardan itibaren varlıklarını göstermişlerdir. Günümüzde birçok şirket ya da kişi, dedektiflik hizmetinden yararlanmaktadır.

Sunulan Hizmetler

Dedektiflerin sunduğu hizmetler; Şirket analizi, boşanma davaları için delil toplama, adres tespiti, borç tespiti, dolandırıcılık tespiti, sahte marka takibi, hukuksal danışmanlık, kayıp şahıs bulma, evlilik öncesi araştırma, itibar yönetimi, böcek tarama, dinleme, eş takibi, çocuk takibi, personel araştırması gibi şahsa ve isteğe özel hizmet sunmaktadırlar. Tüm dedektifler hakim oldukları konulara göre takım içerisinde etkili ve hızlı şekilde çalışıp sonuç odaklı çalışırlar.

 Dedektiflik Yasal Mıdır?

Dedektiflikle ilgili yasa tasarısı 1994’te TBMM’de görüşülmüş ancak Cumhurbaşkanı tarafından bazı maddelerin tekrar görüşülmesi istemiyle geri gönderilmiştir. Kanun maddeleri bulunmaktadır. Kanun maddeleri geçerliliğe sahip değil sonra yapılacak çalışmalarda yol göstericidir. Dedektiflik yasasının olmaması yapılan çalışmaların yasallığını etkilememektedir.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.



Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç