Makaleler

Özel Dedektif Tutmak Suç Mu? 0 52155

Özel Dedektif Tutmak Suç Mu?

Özel dedektiflik mesleği 1800’lü yıllarda ilk olarak Fransa da uygulanmaya başlanmıştır. İlerleyen yıllarda özel dedektiflik mesleği Amerika ve Avrupa ülkelerinde de özel dedektiflik mesleği uygulanmaya başlanmıştır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan özel dedektiflik mesleği ülkemize gelişmiş dünya ülkelerinden gelmiştir. Gelişmiş dünya ülkeleri suç olarak tanımlanmayan özel dedektiflik mesleğinin ülkemizde uygulanması ve insanların özel dedektiflik hizmeti alması suç değildir. Değişen ve gelişen dünyamızda son yıllarda teknolojide de büyük gelişmeler gözlenmektedir. Bu değişiklikler insan yaşamını olumlu yönde etkilerken olumsuz yönde de etkilediği bazı hususlar vardır. Bu hususların başında insanlar arasında iletişimin daha kolay olması nedeni ile insanların sadakat yükümlülüklerinin yerine getirmeyerek, sadakatsiz davranışlar sergilendiğinde sadakatsiz davranışların tespit edilmesi, açılan boşanma davalarına delil temini, açılan velayet davalarına delil temin edilmesi, insanların kısa yoldan maddi çıkar elde etmek için birbirlerini dolandırdığı durumlar da, evden, iş yerinde, yazlıktan yapılan hırsızlıklar da, evleneceğimiz kişinin araştırılma ihtiyacı hissedildiği durumlar da, çok özel sorununuza çare ararken, öğrencilerin okul sonrası uygunsuz davranışlarının tespit edilmesi, aile bireylerinin kötü alışkanlıklarının tespit edilmesi durumların da kişisel olarak müracaat ederek Özel Dedektif Hizmeti alabilirsiniz. Kurumsal firmalar personellerinin takip edilmesi, personel işe alırken cv doğrulaması, tescilli markaların haklarına tecavüz edildiği durumlarda, firmaların ürettiği ürünlerin taklit edilmesi durumlarında ve sahte olarak üretildiklerinde, sanayi casusluğu, piyasa araştırması, ortak araştırması, bayilerin araştırılması, personelin yaptığı hırsızlıkların araştırılması, hususlarında kurumsal firmalarda özel dedektif hizmetinden yararlanabilirler. Bu nedenle tüm gelişmiş dünya ülkelerinde sağlıklı bir şekilde icra edilen özel dedektiflik mesleği ülkemizde de vatandaşlarımıza hizmet vererek adaletin tecelli etmesinde bir nebze de olsa yara sağlamaktadır. Bu nedenle özel dedektif tutmak suç değildir.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç