Makaleler

Özel Dedektif Tutmak Hukuki Mi? 0 52070

Özel Dedektif Tutmak Hukuki Mi?

Son yıllarda oldukça ilerleyen özel dedektiflik mesleği, şu anda seçkin meslekler arasında yer almaktadır. Peki, özel dedektif tutmak hukuki midir? Birçok web sitesinde, özel dedektif tutulmasının yasal olduğu, fakat dedektif tutarken ülkemizdeki her türlü kanuna saygılı, yasalar çevresinde hukuka uygun olarak bu mesleğin icra edilmesi gerektiği yazılı. Son yıllarda ülkemizde popüler olan bu meslek, bazı kişilerin dedektiflik vasfını taşımadığı halde kendilerini dedektif olarak tanıtarak maddi çıkar elde etmeye çalışarak insanları yalanları kandırmaktadırlar. Ve bu durum popüler olan bu mesleğin herhangi bir yasal düzenlemesi olmaması nedeniyle çoğalmaktadır. Ülkede Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak kanunlaştırılan yasalarımız çerçevesindeki bu yasaklar arasında Özel Dedektif tutmanın yasal olmadığı sonucu bulunmamaktadır. Bu nedenle ülkemizde bu meslek uygulanmaktadır. Ve Özel Dedektiflik sektörü dünyada hızla büyümektedir. Ülkemizde 1990’dan beri özel dedektiflik mesleği uygulanmaktadır. Dedektifler araştırma yaparken kanunlara riayet ederek hukuka uygun olarak delil elde ettikleri sürece Özel Dedektif tutmak hukukidir. Ülkemizde özel dedektiflerin sayıları son zamanlarda hızla artmaktadır. Özel dedektiflik tutmak yasalara uygundur. Ancak tutulan özel dedektifin yasalara aykırı eylemler gerçekleştirmesi halinde özel dedektifin her türlü eyleminden özel dedektiften hizmet almak isteyen kişilerde sorumludur. Bu nedenle özel dedektiflik hizmeti almak isteyen kişiler özel dedektiflik seçimine son derece dikkat etmeleri kendi menfaatlerine olacaktır. Özetle, kanun ve yasalara uygun olursa, özel dedektif tutmak yasaldır.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç