Makaleler

Özel Dedektiflik Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz? 0 51674

Özel Dedektiflik Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel dedektiflik seçiminde dikkat edilmesi gereken hususların başında hizmet alınacak olan özel dedektiflik firmasının yasalara uygun olarak kurulmuş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca özel dedektiflik hizmeti alınacak olan firmanın sabit bir adres sahibi olması, sabit işyeri telefonunun bulunması gerekmektedir. Özel dedektiflik hizmeti veren kuruluşlardan hizmet talep edileceği zamanlarda hizmet almak isteyen kişilerin öncelikle özel dedektiflik şirket merkezine gitmeleri, gittikleri şirket merkezinde özel dedektiflik hizmeti veren şirketin vergi levhası, belediye işyeri açma ve çalışma ruhsatı, ticaret odası oda sicil kayıt belgesi ve benzeri her türlü resmi belgenin olup olmadığını tespit etmeleri gerekmektedir. Özel dedektiflik hizmeti veren şirketin yetkilileri ile yapılacak olan birebir görüşmede hizmet almaya kesin olarak karar vermeden önce kesinlikle şirket yetkililerine alınacak hizmet konusuyla ilgili hiçbir kimlik, adres, telefon bilgisinin verilmemesi son derece önemlidir. Yapılacak olan görüşme neticesinde özel dedektiflik hizmeti almaya karar verildiğinde şirket yetkilileri ile önce  karşılıklı iş sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan bu iş sözleşmesinde öncelikle yapılacak olan işin ücreti, yapılacak olan işin süresi, yapılan ödemenin miktarı açıkça belirtilmelidir. Özel dedektiflik şirketiyle yapılacak olan sözleşmenin bir nüshası kesinlikle müşteri tarafından alınması gerekmektedir. Sabit adresi olmayan, sabit telefonu olmayan, vergi levhası ve resmi belgeleri bulunmayan kişilere kesinlikle itibar edilmemeli, bu kişilere hiçbir şekilde çok özel sorununuz ile ilgili bilgi verilmemelidir.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç