Makaleler

Özel Dedektifliğin Akademik Eğitimi 0 52402

Özel Dedektifliğin Akademik Eğitimi

Ülkemizde özel dedektiflik mesleğinin henüz yürürlükte olan bir knunu olmamasından dolayı bu mesleğin akademik eğitimi olarak herhangi bir yasal düzenleme bulunmamaktadır. Ancak ülkemizde çeşitli devlet üniversiteleri özel güvenlik bölümlerinde seçmeli ders olarak özel dedektiflik eğitimi verilmektedir.

Özel dedektiflik mesleki eğitimi Dünya’nın gelişmiş ülkelerinde birçok üniversite de en az 4 yıllık ve üzeri fakültelerde verilmektedir. Verilen özel dedektiflik eğitimi içerisinde teorik yaşam ve içerisin de pratik eğitimi verilmesi de gerekmektedir. Çünkü yapmakta olduğumuz işin gerektirdikleri bu düzeyde bir eğitim sürecinden sonra asistanlık ya da staj eğitimi belirli bir düzeye ulaşılması gereklilik haline gelmiştir. Özel dedektif olmak isteyen adaylar gerekli olan eğitimi aldıkları süre içerisinde psikoloji, felsefe, kriminoloji, coğrafya, bilgisayar, fotoğrafçılık ve ülkenin suç kanunları cezai sistemi olmak üzere olay yeri inceleme, ateşli silahlar hakkında bilgi, beden dili ve balistik etkilerini bilme, psikoloji, bilgisayarda fotoğraf analizi, harita okuma, sahte evrak ve kimlikleri tanıyabilmeli bu tür konular üzerinde profesyonel eğitimler almakla birlikte profesyonelliği üst seviyeye taşımaları gerekmektedir.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç