Makaleler

Özel Dedektif Seçimi Nasıl Yapılır? 0 51912

Özel Dedektif Seçimi Nasıl Yapılır ?

Özel dedektiflik mesleği özel dedektif Bilal KARTAL'ın çabalarıyla 1995 yılında ülkemizde ilk olarak uygulanmaya başlanmıştır. Ülkemizde uygulanan meslek grupları incelendiğinde özel dedektiflik  mesleğinin ülkemizde popüler meslek grupları içerisinde yerini aldığı görülmektedir. Bu durumu fırsat bilen bazı art niyetli dolandırıcı kişi ve kişiler özel dedektiflik mesleğini kötüye kullanarak haksız kazanç elde etmektedirler. Bu kişi ve kişiler özel dedektiflik mesleğinin vasıflarını taşımadıkları halde kendilerini özel dedektif olarak tanıtarak kısa yoldan maddi çıkar elde etmektedirler. Kendilerini özel dedektif olarak tanıtarak maddi ve manevi çıkar elde etme yoluna giden bu kişiler kendilerine güvenen insanların iyi niyetlerinden faydalanarak kendilerine haksız olarak maddi çıkar elde ettikleri gibi kendilerine güvenen insanların ileride telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi kayıplarına neden olmaktadırlar. Özel dedektiflik mesleğinin ülkemizde henüz bir yasal düzenlemesi bulunmaması sebebiyle bu tür kişi ve kişiler insanların çok özel sorunlarına çare bulmayı vaat ederek insanları yalan beyanlarla kandırarak dolandırmaktadırlar. Bu nedenle özel dedektiflik hizmeti almak isteyen kişiler öncelikle kurumsal, sabit adres, sabit telefon, her türlü resmi belgeye sahip olan şirketlerden özel dedektiflik hizmeti almaları durumunda herhangi bir usulsüzlük ve kanunsuz eylemle karşılaşmayacaklardır. Hizmet satın alınan özel dedektif araştırma sürecinde hukuka aykırı eylemde bulunması halinde elde edilen deliller hukuka aykırı elde edildiği için hukuk ve ceza mahkemelerinde delil olarak kullanılamayacağı gibi mesleğini icra ederken suç işleyen özel dedektif işlemiş olduğu suçun unsurlarına göre yargılanarak göre cezalandırılacaktır. Bu hususun dışında vatandaşlarımızın çok özel sorunlarına çare bulmak için özel dedektif tutmaları suç değildir. Özel dedektiflik şirketlerinden araştırma hizmeti satın almak dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de yasaldır. Ülkemizde özel dedektiflerin sayıları son zamanlarda hızla artmaktadır. Özel dedektiflik tutmak yasalara uygundur. Ancak tutulan özel dedektifin yasalara aykırı eylemler gerçekleştirmesi halinde özel dedektifin her türlü yasa dışı eyleminden özel dedektiften hizmet almak isteyen kişilerde sorumludur. Bu nedenle özel dedektiflik hizmeti almak isteyen kişiler özel dedektiflik seçimine son derece dikkat etmeleri kendi menfaatlerine olacaktır. Bu nedenle bizlere öncelikle, danışma hattımız olan 444 7 635 numaralı  arayarak randevu talep edebilir, şirketimizi ziyaret edebilirsiniz.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç