Makaleler

Kimler Özel Dedektif Olabilir? 0 52902

Kimler Özel Dedektif Olabilir ?

Özel Dedektif ’te Aranan Şartlar

Özel dedektif (Profesyonel Araştırma Görevlisi) de bulunması gereken vasıf ve özellikleri şöyle sıralayabiliriz. Özel dedektif olmak isteyen birisi en az dört yıllık yüksekokul üniversite mezunu olmalı kişi yurt dışında bir üniversiteden mezun olmuş ise mezun olunan yurt dışındaki üniversiteyi YÖK ün tanıması ve aynı zamanda denklik vermesi gerekmektedir.  Özel dedektif olmak isteyen kişinin her hangi bir fiziki engelinin bulunmaması gerektiği gibi ruh sağlığı yerinde olmalıdır. Bu kişi zeki olmalı aynı zamanda pratik zekâya sahip olması gerekmektedir. Ülkemizde uygulanan hukuk sisteminde yer alan Türk Ceza Kanunu başta olmak üzere, Ceza Muhakemesi Kanunu,  Türk Medeni Kanunu Borçlar Kanunu, İcra İflas Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Tüketici Kanunu ve benzer kanunlar hakkında iyi ve yeterli derecede bilgi sahibi olması gerekmektedir. Adli ve finansal sicili temiz olmalı sabıkası bulunmamalıdır. İnsani ilişkileri mükemmel derecede olması gerekmektedir. Teknolojiyi yakından takip etmeli bilişim teknolojisi bilgisine iyi derecede sahip olmalıdır. Her türlü teknolojik cihazı en iyi şekilde kullanabilmelidir. Her türlü nakil vasıtası hakkında bilgi sahibi olması iyi derecede otomobil gerektiğinde diğer nakil vasıtalarını da (bisiklet, motosiklet, kano, deniz bisikleti, tekne ve benzeri) kullanabilmesi gerekmektedir. Güven veren kişiliği ve güvenilir bir yapıya sahip olmalıdır. Sürekli araştırmacı yapıya sahip olması gerekmektedir. Ticaret ahlakına ve ticaret bilgisine sahip olmalıdır. Ülke meselelerini yakından takip etmeli yaşanan güncel olayları yakından takip ederek her türlü gelişmeyi en iyi şekilde takip etmelidir. En önemlisi ANALİTİK düşünce yapısına sahip olmalı yaşanan olaylara objektif bakabilmeli yani tarafsız davranmalıdır. Tarafsız davranmak, olaylar karşısında adil olmaktır. Ve adil olmak, eşit olmak demek değildir. Haklıyla haksızı, kötüyle iyiyi, kişilere ve onlara olan yakınlığına bakmadan ayırt ederek doğruyu bulmalıdır. Özel dedektif olmak isteyen bir kişi ekip çalışmasına yatkın olmalı ekip ruhuyla hareket etmelidir.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç