Makaleler

Dedektifliğin Tarihçesi 2 54395

Dedektifliğin Tarihçesi

Dünyada ilk defa 1833 yılında Fransa da ortaya çıkmış olmakla birlikte bilinmeyen ama hızlı gelişen bir meslek haline gelmiştir dedektiflik. Dünya da Bilinen ilk özel dedektiflik bürosu Eugene François Vidocq tarafından kurulmuştur. Suç örgütlerini bitirmek için polis ile birlikte işler yapmış örgütlerin arasına girmiş ve yapılan planları, bilgileri polis teşkilatına aktarmış ve suçluların tutuklanmasında büyük rol oynamıştır. Aralarına kıyafet değiştirerek girdiği örgütlerin yakalanmasında öncülük sağlamış olması nedeni ile Paris de suç alanında yüksek oranda düşüş sağlamıştır. Durumun böyle olması dedektiflik temellerinin atılmasına sebep olmuştur. Böyle bir Durumun önemi ve ilgi çekici olması filmlere konu olmuştur. 1900’lü yıllara gelindiğinde dedektiflik ABD Özel güvenlik ile aynı tarihte ve aynı çatı altında kurulmuş olan Sayın Pinkerton ve ekibi tarafından kurulmuş olan “Pinkerton Ulusal Dedektiflik” ajansının kurulması ile tüm dünyada yaygınlaşması ve bu günlere yol açmasına neden olmuştur.20. yüzyıla kadar dedektifler çözülemeyen sorunların anahtarı olmuştur maddi kayıplar için çözümler bulmuş herkesin memnuniyetini kazanmıştır.  Dedektiflik ile ilgili konulardan daha önce zengin insanlar yararlanırken günümüzde uygun şartlar altında herkes bu alanda yararlanabilmektedir.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç