Dilekçe Örnekleri

Çek İptali Davası Dilekçesi

  Çek İptali Davası Dilekçesi

  NÖBETÇİ TİCARET MAHKEMESİ’NE
  İZMİR

DAVACI  : Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                   Adres

DAVALI   : Hasımsız

DAVA KONUSU : Çek iptali

DAVA DEĞERİ   : … TL (Parasal Sınır Dikkate Alınır).

AÇIKLAMALAR  :

1- Ticari faaliyetlerim dolayısıyla … Bank … Şubesine ait, keşidecisi … olan, keşide yeri İzmir, keşide tarihi …/…/…, miktarı … Türk Lirası olan çekimi kaybettim. Tüm aramalarıma rağmen çeki bulamadım.

2- Bu güne kadar çekin tahsili için ilgili banka şubesine de müracaat vaki olmamıştır. Bu durumda kaybolan çekin iptali için bu davayı açmak zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                    :     Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER  :     TTK. md. 730/20 bedinin atfı ile 669-676 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM    Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, yukarıda belirtmiş olduğum (Çek ile ilgili bilgileri yazalım) çekin iptaline, kararın bir suretinin ilgili banka şubesine gönderilmesine karar verilmesini, saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç