Dilekçe Örnekleri

Davaya Cevap Verme Süresinin Uzatılması Dilekçesi

Davaya Cevap Verme Süresinin Uzatılması Dilekçesi

         Dosya Esas: .../…

          Duruşma Günü: …/…/…

           1.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

 İZMİR

CEVAP VERME SÜRESİNİN

 UZATILMASINI

İSTEYEN DAVALI          :    Adı ve Soyadı (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ                              Avukat Adı ve Soyadı

                                             Adres

DAVACI                          :    Adı ve Soyadı

VEKİLİ                           :    Avukat Adı ve Soyadı

                                            Adres

DAVA KONUSU             : …

TEBELLÜĞ TARİHİ       :     …/…/…

TALEP KONUSU           :    Cevap verme süresinin uzatılması istemi

AÇIKLAMALAR            :

1- Davacı tarafından açılan davaya ait dilekçe, müvekkilimize duruşmanın yapılacağı tarihten üç gün öncesine rastlayan  …/…/… tarihinde tebliğ edilmiştir.

2- Müvekkilimiz tarafından bize ulaştırılan dilekçeye konu olan dava ve ilgili olayların araştırılması için yeterli zamanımız olmamıştır.

3- Müvekkilimiz kendisini temsil etmemiz için gerekli vekâletnameyi dahi henüz ulaştırmıştır. Davaya karşı savunmalarımızı hazırlayabilmemiz için Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 197. maddesi gereği tarafımıza makul sürenin verilmesini talep etme zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                          :     Tebliğ mazbatası ve her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER         :     HUMK. md. 197 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM         :   Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, müvekkilim aleyhine açılan davada cevap verme süresinin üç gün daha uzatılmasına karar verilmesini, davalı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davalı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç