Dilekçe Örnekleri

Tashihi Karara Cevap Dilekçesi

Tashihi Karara Cevap Dilekçesi

YARGITAY 4. HUKUK DAİRESİ’NE
Sunulmak Üzere
İZMİR ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

TAHSİSİ KARARA

CEVAP VEREN (DAVALI)      :  Adı ve Soyadı (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ                                    :  Avukat Adı ve Soyadı,  Adres

DAVACI                                  :  Adı ve Soyadı

                                                  Adres

VEKİLİ                                   :  Avukat Adı ve Soyadı,

                                                  Adres

TEBLİĞ TARİHİ                     : …/…/…

TALEP KONUSU                  :  Davacıların …/…/… tarihli tashihi karar isteyen dilekçelerine cevaplarımızın sunulması ile tashihi karar taleplerinin reddine karar verilmesi talebinden ibarettir.

CEVAPLARIMIZ                    :

1- Bu konu davacının böyle bir itiraz hakkı yoktur. Tashihi kararı düzenleyen HUMK 440 ile 444 maddeleri 26.09.2004 tarih ve 5236 sayılı Kanunun 20. maddesince de kaldırılmıştır. Böyle bir talep hakları yasal olarak mümkün değildir. Davacıların tashihi karar isteyen dilekçeleri incelendiğinde öncelikle bir bilgisayar hatası olarak maktu verilen ücreti vekâletin yasalara uygun olarak düzeltilerek nispi olarak düzeltilmesi olup dosyamız Yargıtay’ımızca incelendiğinde kararda bu hususlarda vardır ve Yargıtay’ımızın incelemesinden geçmiştir.

2-HUMK 456 maddesi gereğince mahkeme her zaman maddi hataları düzeltme yetkisine de sahip olup bizzat davacı vekilinin açmış olduğu diğer tazminat dosyalarında da ücreti vekâlet meblağ üzerinden nispi olarak hesaplanmıştır. Zaten Yasanın gereği de budur. Avukatlık Kanununu 169. maddesine göre ve Avukatlık Ücret Tarifnamesinin 2. kısım ikinci bölüm madde 8/son yollaması ile müddeabihi … TL geçen davalar üçüncü bölüme göre nispi olarak hesaplanmış olup tamamen yasal şekilde elde edilmiştir.

SONUÇ VE İSTEM      :  Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, haksız ve yasal mesnedi olmayan itirazların reddine karar verilmesini, davalı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davalı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç