Dilekçe Örnekleri

Davanın Kamu Güvenliği Nedeni İle Başka Bir Yere Nakli İstemi Dilekçesi

Davanın Kamu Güvenliği Nedeni İle Başka Bir Yere Nakli İstemi Dilekçesi

Dosya Esas: .../…

Duruşma Günü: …/…/…

ADALET BAKANLIĞI’NA
İZMİR

SANIK  : Adı ve Soyadı (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ  : Avukat Adı ve Soyadı

                Adres

DAVACI : K.H.

MÜŞTEKİ :  Adı ve Soyadı

                     Adres

NAKLİ İSTENEN

DAVA                     : Mardin Ağır Ceza Mahkemesi'nin …/… sayılı dava dosyası.

TALEP KONUSU  : Davanın "kamu güvenliği nedeni ile" başka bir yere nakli talebidir.

AÇIKLAMALAR    :

1-Müvekkilim, yukarıda numarası belirtilen davada "taammüden adam öldürmek"  suçundan yargılanmaktadır.  Yargılaması tarihine bırakılmıştır. Bu suçlamadan ötürü maktulün yakınları değişik yerlerde müvekkilimi vuracağı şeklinde beyanda bulunmaktadır.

2-Daha önce benzer olaylardan adı geçen kişi yargılanmıştır. Buna ilişkin Mardin Ağır Ceza Mahkemesi'nden kesinleşmiş, öldürmeye teşebbüs ve adam öldürme olarak iki ayrı suçtan yargılanmış ve cezalan infaz edilmiştir. Belirtilen nedenlerle davanın başka bir yere naklini talep etmek zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                     Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER   : İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM      : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, davanın "kamu güvenliği nedeni ile" başka bir yere nakli hususunda gereğini, sanık vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Sanık Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç