Dilekçe Örnekleri

Kayyum Atanması İstemi Dilekçesi

    Kayyum Atanması İstemi Dilekçesi

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
(Ticaret Mahkemesi Sıfatı İle)
İZMİR

 

KAYYUM ATANMASI

İSTEMİNDE BULUNAN          :   Adı ve Soyadı (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ                                     :   Avukat Adı ve Soyadı

                                                     Adres

KONU                                      :   Kayyum atanması

AÇIKLAMALAR                      :

Müvekkilimizin eşi ve küçük .......'nın babası .../…/… tarihinde vefat etmiştir. Müvekkillerimizin murisi ... babası ... ile beraber ... San. Tic. Ltd. Şti.’nin ortağı bulunmaktaydılar. Müvekkillerimiz ...’nde .../… E. Sayılı dava ile şirketin feshi için dava açmış olup bu dava halen derdesttir. Devam eden davanın .../…/… tarihli celsesinde şirkete kayyum tayini yaptırılması yönünden tarafımıza yetki ve mehil verilmiştir. Şirketin feshi esnasında şirketin haklarını koruyacak bir kayyım yasa gereği zorunlu bulunduğundan bir kayyum atanarak tarafımıza bildirilmesi için bu davanın açılması zorunluluğu hâsıl olmuştur.

DELİLLER                        : Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER       : MK., HUMK. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM        : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, feshi için dava açılmış bulunan ... San. Tic. Ltd. Şti.’ne  kayyum atanmasına karar verilmesini, istemde bulunan vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

İstemde Bulunan Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç