Dilekçe Örnekleri

Menkul Davası Dilekçesi

Menkul Davası Dilekçesi

SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

DAVACI             :    Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ               :    Avukat Adı ve Soyadı

                                Adres

DAVALI              :    Adı ve Soyadı

                                Adres

DAVA KONUSU :   Çalınan menkul malın iadesi

DAVA DEĞERİ       … Türk Lirası (Parasal Sınır Dikkate Alınmalıdır)

AÇIKLAMALAR :

1- Müvekkilime ait olan … Marka, … Model, 21 vites bisikleti evinin önünden çalınmıştır. Hırsızlık olayı üzerine durum polis merkezine oradan da İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına intikal etmiştir.

2- Yakalanan hırsız bisikleti eski sanayi de yolda giderken kim olduğunu bilmediği bir kişiye sattığı söylemiş ve tüm araştırmalara rağmen çalınan bisiklet bulunamamıştır. Müvekkilim ısrarla bisikleti bulmaya çalışmış ve sonunda bisikletin bisiklet alım satımı yapan bisikletçi … olduğunu tespit etmiştir.

3- Müvekkilim söz konusu bisikletin kendisine ait olduğunu kısa bir süre önce çalındığını söyleyerek bisikletin kendisine teslim edilmesini istemiştir. Bisikletçi bisikleti iade etmemiş bu bisikleti satın aldığını söyleyerek bisikleti teslim etmemiştir. Bu durumda bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                  :    Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER   TMK. md. 989 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM    Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle davanın kabulü ile, müvekkilime ait olup çalınan ve daha sonra da davalıda olduğunu tespit ettiğimiz … marka … Model 21 vites bisikletin müvekkilime iadesine, yargılama giderleri ve ücreti vekâletin davalıya yüklenmesine karar verilmesini davacı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç