Dilekçe Örnekleri

Taşınmazın İzinsiz Olarak Alt Kiracıya Kiralanması Nedeni ile Tahliye Davası Dilekçesi

Taşınmazın İzinsiz Olarak Alt Kiracıya Kiralanması Nedeni ile Tahliye Davası Dilekçesi

SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

DAVACI                           :     Firma adı

VEKİLİ                             :     Avukat Adı ve Soyadı

                                                    Adres

DAVALI                            :     1- Adı ve Soyadı (Kiracı)

                                                   Adres

                                                2- Adı ve Soyadı (Alt kiracı)

                                                   Adres

DAVA KONUSU                :     Taşınmazın izinsiz olarak alt kiracıya kiralanması nedeni ile tahliye

AÇIKLAMALAR                :

1- Davacı müvekkil şirket, sahibi olduğu işyerini …/…/… tarihli kira kontratı ile M. A. isimli şahsa kiralamıştır. Ancak müvekkilin işyerini kiraladığı M. A. müvekkil şirketin muvafakati olmadan söz konusu işyerini davalı Y. A.’ya kiralamıştır.

2- Müvekkil tarafından davalıya işyerini tahliye etmesi için yapılan ihtarlar cevapsız kalmıştır. Söz konusu işyerini halen davalı Y. A. kullanmaktadır. Taşınmazın izinsiz olarak alt kiracıya kiralanması nedeni ile tahliyesi için iş bu davayı açmak zorunluluğu hâsıl olmuştur.

DELİLLER                           :     Kira sözleşmesi, tanık beyanları, ihtarname, keşif vs. her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER          :     İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM              :     Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, taşınmazın izinsiz olarak alt kiracıya kiralanması nedeni ile kiracının tahliyesine ve yargılama gideri ve ücreti vekâletin karşı tarafa yüklenmesine karar verilmesini, davacı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç