Dilekçe Örnekleri

İsticvap İstemi Dilekçesi

İsticvap İstemi Dilekçesi

Dosya Esas: .../…

Duruşma Günü: …/…/…

SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

 

İSTİCVAP İSTEMİNDE

BULUNAN DAVALI            Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

 

VEKİLİ                            :     Avukat Adı ve Soyadı

                                              Adres

DAVACI                           :     Adı ve Soyadı

                                               Adres

DAVA KONUSU              :     Alacak

AÇIKLAMALAR             :

1- Adı geçen dosyada davacı Kemal’in, müvekkilim Halit’den … plakalı aracı … Türk lirası bedelle harici satış sözleşmesi ile satın almış ve … Türk Lirası bedelli senedi müvekkilime vermiştir. Davacı, bu aracı Karayolları Trafik Kanununa göre geçersiz sözleşmeye rağmen satın aldığı bu aracı 3. şahıslara satarak müvekkilime iade etmemiş ve de senedin bedelini de müvekkilime ödememiştir.

2- Bu nedenle müvekkilime hem senedin bedeli ödenmemiş hem de araç müvekkilime iade edilmemiştir. Müvekkilim, aracın davacıya devri için vekâletname getirttirdiği halde davacı, aracın parasını ödeyip, devrini almamış ve aracı da harici satış sözleşmeleri ile 3. kişiye satıp teslim etmiş ve aracın kayıt maliki N. B.’den vekâletname getirttirmiştir. Fakat aracı müvekkilime iade etmemiştir.

3- Müvekkilden K. Ö,’ye geçen araç, önce Ü. K.’ya, daha sonra da G. K.’ya satılmıştır. … plakalı 1993 model Brodway marka araç şu anda 24 DP 362 plakalı araç olmuştur. İş bu … dolayısı ile … plakalı aracın İzmir Trafik Tescil Müdürlüğünden trafik dosyasının getirtilmesine, ...’nün isticvap edilmesini ve aracın akıbetinin sorulmasını talep ediyorum.

HUKUKİ NEDENLER        :   HUMK. md. 230-235 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM      :  Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle,İzmir 1. icra Müdürlüğünün …/… no.lu icra dosyası, icraya konu senet, davacı ve davalı arasındaki aracın satış sözleşmesi, vekâletname, İzmir 1. İcra Hukuk Mahkemesinin Esas …/…, Karar …/… sayılı dava dosyasını, aracının trafik dosyasını ve aracın satıcı ve alıcılarının (N. B., Ü. K., G. K.) davacı ile birlikte isticvabının yapılması şeklinde delillerimizi bildiriyoruz. Kabulünü davalı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davalı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç