Dilekçe Örnekleri

Olağanüstü Zaman aşımı Nedeni ile Taşınmazın Mülkiyet Hakkının Tapu Kütüğüne Tescili Davası Dilekçesi

Olağanüstü Zamanaşımı Nedeni ile Taşınmazın Mülkiyet Hakkının Tapu Kütüğüne Tescili Davası Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

DAVACI  :   Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ    :    Avukat Adı ve Soyadı

                      Adres

DAVALI    :    1- Maliye Hazinesi Adına

                       Mersin Defterdarlığı/ERZİNCAN

                       2- Çağlayan Belediyesi

                        Çağlayan Beldesi/ERZİNCAN

DAVA KONUSU    Olağanüstü zamanaşımı nedeni ile taşınmazın mülkiyet hakkının tapu kütüğüne tescili

DAVA DEĞERİ        … Türk Lirası

AÇIKLAMALAR  :

1- … İli, … Beldesi, … Mevkii kuzeyi …’ya ait, güneyi dere, batısı …’ye ait ve doğusu yola bakan taşınmaz yirmi yılı aşkın bir süreden beri müvekkilim tarafından kullanılmaktadır. Söz konusu tarla sulu arazi olması nedeni ile müvekkilim tarafından sebze bahçesi haline getirilmiş ve bu şekilde kullanılmaktadır.

2- Söz konusu taşınmazı müvekkilim yirmi yılı aşkın süreden beri nizasız ve fasılasız olarak kullanmaktadır. Taşınmaz tapuya kayıtlı değildir ve sahipsizdir. Taşınmazın Hazine ve Belediye ile bir ilgisi de bulunmamaktadır.

3- Mahallinde yapılacak olan keşif ve inceleme neticesinde uzun yıllardan beri müvekkilim tarafından kullanılan ve vergileri ödenen bu taşınmazın mülkiyetin müvekkilim adına tescili için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                   :    Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER  :    TMK. md. 713/1 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM        Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, olağanüstü zamanaşımı nedeni ile … İli, … Beldesi, … Mevkii kuzeyi …’ya ait, güneyi dere, batısı …’ye ait ve doğusu yola bakan taşınmaz taşınmazın mülkiyet hakkının tapu kütüğüne tesciline karar verilmesini, davacı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç