Dilekçe Örnekleri

Nişanın Bozulması Nedeni ile Maddi ve Manevi Tazminat İstemi Dilekçesi

Nişanın Bozulması Nedeni ile Maddi ve Manevi Tazminat İstemi Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

DAVACI                  :    Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                                    Adres

DAVALI                  :    Adı ve Soyadı

                                    Adres

DAVA KONUSU     :    Nişanın bozulması nedeniyle maddi ve manevi tazminat

AÇIKLAMALAR    :

.../.../... tarihinde örf, adet ve törelerimize göre nişan yaptık. Nasıl olsa nişanlımla evleneceğiz diyerekten serbestçe dolaştım. Karı, koca gibi yaşayarak kızlığımı kaybettim. Evlenme hazırlığında bulunduğumuz için ev kiralayarak içine eşya yerleştirdim. Ben nikâh hazırlıklarında iken davalının resmen evli ve iki çocuklu birisi olduğunu öğrenmem üzerine çok büyük şoka girdim. ... TL maddi, ... TL. manevi tazminatın alınması için mahkemenize başvurmak zorunluluğu doğmuştur.

DELİLLER                     :     Dr. raporu, tanıklar, fotoğraflar, kira sözleşmeleri, makbuzlar vs.

HUKUKİ NEDENLER    :     TMK. m. 120, 121 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ                      :     Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle duruşma sırasında sunulacak delillerde göz önüne alınarak ... TL maddi, ... TL manevi tazminatın dava tarihi itibariyle yasal faiz ve yargılama giderleri ile birlikte davalıdan alınmasını saygılarımla arz ve talep ederim. .../.../...

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç