Dilekçe Örnekleri

Vakıf Resmi Senedinin Sicile Tescili Davası Dilekçesi

Vakıf Resmi Senedinin Sicile Tescili Davası Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

TESCİL İSTEMİNDE

BULUNAN                              :     Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ                                    :     Avukat Adı ve Soyadı

                                                      Adres

DAVALI                                   :     Vakıflar Genel Müdürlüğü/İZMİR

DAVA KONUSU                      :     Vakıf resmi senedinin sicile tescili

AÇIKLAMALAR                      :

1- İzmir’de yeni kurulan İzmir Üniversitesinin kuruluş ve gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile İzmir’in ileri gelenleri, iş adamları, bürokratları ve akademisyenleri bir araya gelerek ve İzmir Üniversite Vakfının resmi senedini hazırlayarak, İzmir 1. Noterliğine …/…/… tarih ve … yevmiye numarası ile vakıf resmi senedini onaylatmış bulunmaktayız.

2- İzmir Üniversite Vakfının tüzel kişilik kazanabilmesi için mahkemeniz nezdinde tutulan sicile tescilini talep ediyoruz. Mahkemeniz nezdinde tutulan sicile tescilden sonra merkezi sicile kaydolunmak ve Resmi Gazetede yayınlanmak üzere karardan bir örneğinin Vakıflar Genel Müdürlüğüne gönderilmesini talep etme zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                            :     Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER           :     TMK. md. 102-104 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM        :   Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle davanın kabulü ile vakıf resmi senedinin mahkemeniz nezdinde tutulan sicile tesciline ve merkezi sicile kaydolunmak ve Resmi Gazetede yayınlanmak üzere karardan bir örneğinin Vakıflar Genel Müdürlüğüne gönderilmesine karar verilmesini, davacı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç