Dilekçe Örnekleri

Haczin İptali ve Fazla Alınan Paraların İadesi İstemi Dilekçesi

Haczin İptali ve Fazla Alınan Paraların İadesi İstemi Dilekçesi

Dosya Esas: …/…

  İCRA HUKUK MAHKEMESİ’NE

İZMİR

MAAŞ HACZİNİN VE DİĞER

HACİZLERİN İPTALİNİ VE FAZLA

ALINAN PARANIN İADESİNİ

TALEP EDEN                             :       Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                                                            Adres

KARŞI TARAF                            :     1- İzmir İcra Müdürlüğü/İZMİR

                                                           2- Adı ve Soyadı, Adres

AÇIKLAMALAR                          :

1- 2004/2911 no.lu icra dosyasında, önce tahsil cirantası olarak alacaklı görünmeme rağmen usul ve yasaya aykırı bir biçimde aynı dosya üzerinden borçlu yapılarak benden dosya kapsamına, kanuna aykırı bir biçimde tahsilât yapılmıştır. Halen de maaşımdan usulsüz bir biçimde para kesilmeye devam etmektedir.

2- Bana karşı yapılan haciz işleminin devam ettirilmesi usul ve yasaya aykırıdır. Yasal faizle benim borcumum çoktan bitmiş olması gerekirken, hala benim maaşımda haciz işlemi devam ettirilmekte ve mağdur duruma sokulmaktayım.

3- Bu nedenle maaşım ve ev eşyalarım üzerindeki haczin iptalini ve fazla alınan paraların tarafıma ödenmesini talep ediyorum. Ayrıca …’nin avukatına …/…/… tarihinde … Türk Lirası ödemiştim. Bu paranın da zamanında icra dosyasından düşüm yapılmadığını düşünüyorum.

DELİLLER                           :     Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER          :     İİK. md. 16 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM             :     Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, şikâyet talebimin kabulü ile tahsil cirantası sıfatı ile gerçekte borçlu olmadığım halde bana yönlendirilen icra takibinde alacak ve tazminat davası açma hakkım saklı kalmak üzere, icra dosyasının infaz olması nedeni ile maaşımdan haciz yolu ile kesilen fazla paraların tarafıma iadesine, maaşımdaki ve ev eşyalarım üzerindeki haczin iptaline, yargılama giderlerin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

Borçlu
Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç