Dilekçe Örnekleri

Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suistimal Suçundan Dolayı Şikayet Dilekçesi

 

Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suistimal Suçundan Dolayı Şikayet Dilekçesi

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA
İZMİR

MÜŞTEKİ                              :     Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                                                     Adres

ŞÜPHELİ                               :     Adı ve Soyadı

                                                      Adres

SUÇ                                        :     Hakaret – Sövme – Emniyeti Suiistimal

SUÇ TARİHİ                           :     …/…/…

AÇIKLAMALAR                     :

1- İzmir ili, ……Belde Belediye Encümen üyesiyim. Şüpheli K. I. bir önceki dönemde …..Belde Belediye Başkanı idi. Bu dönemde eşi S. I. Geçit Beldesindeki bayanları anonsla bir araya toplayarak, esnafları dolaşarak fakir üniversite öğrencileri için sosyal bir fon kurulacağını vaat etmiş ve bayanlardan ve esnaftan paralar toplamıştır. Bu paraları belgelendirmemiş ve vaat ettiği gibi sosyal bir fon da kurulmamıştır.

2- Ben bunu fark edip de karşı çıktığım zaman da beni ve ailemi rahatsız etmeye başlamıştır. En son yapılan yerel seçimlerde seçimi kaybetmiş olmasının da verdiği hırsla Belediyemiz tarafından yapılan halka açık Bütçe Toplantısına dinleyici olarak girmiş ve izin almaksızın konuşmaya başlamış ve “ben sizin takipçinizim, ensenizdeyim, kaybettiğimi sanmayın” gibi tehditlerde bulunmuştur. Bu yaptığı hareketlere toplantı esnasında orada bulunan Belediye Encümen üyeleri ve Belediye Başkanı da tanıklık etmiştir. Şüpheliden şikâyetçiyim.

DELİLLER                         :  Her tür delil.

                                            Tanıklar: Adı ve Soyadı, Adres

                                              Adı ve Soyadı, Adres

HUKUKİ NEDENLER        :  TCK. md. 125, 155 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM       :  Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini, müşteki vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Müşteki vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç